| MistarGoGu a întrebat:

Oare personajul " BULA " mai traieste si azi printre noi? Întruchipat de politisti, funcționari de stat, vecini sau " prieteni "?
De cate ori pe zi te " loveste " un BULA cu aroganta si incompetență lui?

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sper ca nu te-ai referit si la bula al nostru de pe TPU happy glumesc!
probabil ca da bula la care ai facut tu referire inca traieste in societate, dar bula din trecut se numeste "dorel" in prezent cand vine vorba de incompetenta, cand vine vorba de aroganta nu-i stiu numelewinking

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

La matematicieni o avem pe Roberta *( Anastase ) aia cu numaratu voturilor in parlament + Nicușor
La politisti pe Garcea tras din Vacanta Mare

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Garcea am si uitat de acest personaj, ce tari erau candva grupul Vacanta Mare happy
intre politicieni mai exista si Vanghelie "almanahe"

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Almanahe + Goagal *( Google rromanizat ) de la Vanhelie citire!

| MistarGoGu explică (pentru MistarGoGu):

Vanghelie na ca i-am pocit numele poate intra intr-o pauza pe TPU si ma înjură!

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu stiu cum de am uitat sa zic de "goagle" ar trebui sa imi fie rusine, ca tot folosesc expresia dansuluiwinking

| Nirvanaaa a răspuns:

De cel puțin 2 ori pe zi dai de așa ceva. Fără el, nu e ziua completa, cum trebuie.

| LisaJulie a răspuns:

Este un vecin de al meu pus mereu pe glume! Aproape toată localitatea îl cunoaște

| MistarGoGu explică (pentru LisaJulie):

Pai asta este caz fericit! Sa vezi cum este sa dai de un " BULA " la ANAF daca ai firma, de altul ascuns cu radaru prin boscheti,... cand scapi picioru in accelerație!

| Răpităînnori a răspuns:

Bulă e veşnic român.

| Răpităînnori a răspuns:

Eu le mai zic la unii "domnu Problemă ".