| elsa87 a întrebat:

Fac niste crize urate prin somn. Deodata incep sa tip foarte tare, uneori ma ridic din pat si dau sa plec, imi bate foarte tare inima si apoi adorm. Dimineata stiu ca am facut o criza, dar nu stiu cum m-am manifestat si nu-mi amintesc de la ce a pornit, daca am vazut ceva sau am visat ceva. Adica e ceva ce nu pot explica. Eu sunt si o persoana foarte fricoasa adica mi-e frica de orice, dar cel mai mult de intuneric. Inainte faceam crizele o data la cateva luni, dar in ultima vreme le fac foarte des. Ce credeti ca e? Poate fi epilepsie?

6 răspunsuri:
| AcelasiOm12 a răspuns:

Interesant. Fac si eu astfel de "crize" si nu stiam ca pot fi din cauza unei boli laughing.Cum zice si mary mai bine te duci la doctor pentru un control.

| elsa87 explică (pentru AcelasiOm12):

La tine cum se manifesta daca nu sunt indiscreta?

| AcelasiOm12 a răspuns (pentru elsa87):

Ce sa zic. Bine ai venit in grupul somnambulilor laughing. Tipete, injuraturi big grin, plimbatul prin casa, am fost surprins chiar si mancand in somn.Cand eram mai mic eram putin agresiv si mai dadeam cate 1 pumn sau un cap in perete sa fac pe duru laughingdesigur in somn.Nu este grav decat daca aceste episoade se repeta foarte des.Ce ma sperie foarte tare este ca niciodata nu imi amintesc nimic din ce fac in acel timp.

| elsa87 explică (pentru AcelasiOm12):

Fain ca tu vezi totul ca pe o gluma...eu nu prea ca dupa o criza din aia parca intru in depresie a doua zi ...nici eu nu-mi amintesc de la ce dar impactul e fff puternic adica tip atat de tare incat se sperie cei din camera alaturata.

| AcelasiOm12 a răspuns (pentru elsa87):

Incearca sa dormi suficient si sa eviti cat de mult situatiile stresante iar daca nu reusesti sa treci peste acele momente de dupa "criza" incearca sa iei legatura cu un psiholog(sper sa nu se ajunga aici), Sper sa treci peste acest moment happy

| mary4048 a răspuns:

Crizele de epilepsie nu au loc numai noaptea deci exclus asta.Ai putea avea ceva dereglari psiho-somatice motiv pentru care ar fi bine sa mergi la doctor pentru o encefalograma! Succes!