| anonim_4396 a întrebat:

Dragii mei, ați mai vrea ierni lungi din acelea cu zăpadă abundentă ca acum 15-20 (de) ani sau vă plac iernile blânde de acum? big grin

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

E mai bine acum, ca daca erau ierni ca acum 35-40 ani (acum 20 ani deja nu mai erau asa dure), ar fi dezastru, n-ar mai merge mai nimic, aprovizionare si restul.
Plus ca, vei consuma multi bani pe caldura.

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Si, si. Acum, fara zapada, ma dau inca cu bicicleta fara oprelisti. Pe zapada nu prea merge, sau cel putin nu prea are acelasi farmec. Deci pe zapada mai mult tinjesc dupa bicicleta. Dar zapada isi are farmecul ei. Mai ales cand ai pe cine sa bulgaresti. Mai tin minte o faza, cand am iesit din casa in curte gindindu-ma la ceva extrem de serios, si, imediat cum am iesit, dintr-o data m-am trezit cu un bulgare mare in piept. Contrastul dintre seriozitatea mea si gluma sotiei a fost atit de mare, incit m-am pierdut. Ma uitam la sotia care zimbea si ma gindeam la modul cel mai serios: "Ce face asta?!?" Pina sa ma trezesc, dupa cateva momente, si sa realizez ca e o gluma nevinovata cred ca am fost o priveliste de pus in filme. happy Deci, poate sa vina zapada.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea mai am chef de iarna. Mai ales anul acesta.
Dar pe viitor, mi-ar placea sa avem ierni serioase, ca acum 20-30 de ani.

| Catrice a răspuns:

Nu știu unde vezi tu blânde ca pe aici la munte zilele astea au fost -20° și zăpadă cata vrei. De aseară ninge fără oprire și e zăpadă de vreo 35cm.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Stau în Muntenia. Aici de 10 ani iernile au devenit din ce în ce mai blânde.

| MetisuI a răspuns (pentru Catrice):

In ce munte stai?

| Catrice a răspuns (pentru MetisuI):

În munții Carpați

| gigite a răspuns (pentru Catrice):

La poale,...

| Catrice a răspuns (pentru gigite):

Pe vârfuri

| Celcestietot a răspuns:

Daca ar veni anotimpurile la loc ar fi perfect! (:

| wildthing a răspuns:

Draga mea, eu as vrea sa traiesc la tropice...nu suport iarna. As vrea sa fie tot timpul vara.winking

| Eireann a răspuns:

Am petrecut un an in Islanda la Reykjavic cu o bursa in timpul facultatii. Mi-a ajuns si frigul si zapada si 3 ore de lumina pe zi si -25 de grade cand mergeam la cursuri.

| SingleForOne a răspuns:

Atât timp cât infrastructura permite ca zăpada să fie înlăturată de pe drumuri, iarna e drăguță, chiar dacă zăpada ar fi și 5-10 metri; sau temperaturi de -20 sau -30 sau -50 de grade.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zapada e frumoasa, mai ales atunci cand esti copil si nu trebuie sa te gandesti si la intamplarile nefericite pe care le cauzeaza in trafic, scoli inchise si multe altele.Pro zapada abundendalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi plac toate iernile, asa cum sunt. Nu fac discriminare in ceea ve privește zapada. Imi place zapada, mai ales cand se poate schia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astea blânde, dar să ningă frumos. Și să vină mai repede primăvara, ador căldurica. big grin

| nyoentox2002 a răspuns:

Nu