| Andrei200202 a întrebat:

Doar eu sunt împotriva vânătorii?
Adică hai ca asta a apărut mai demult ca o necesitate pentru hrana dar acum mi se pare ca trebuie sa ai probleme ca sa o faci ca hobby. Abia ce am văzut cum trăgeau după păsări si cădeau, hai păsările ca păsările dar cea mai macabră parte a fost aceea cand au tras după o căprioară dar nu au omorât o, au lovit-o la picior iar aceasta șchioapăta in încercarea de a-si salva viața la care vine o jigodie de vanator si spune o sa ne luam după sângele de pe jos pentru a o găsi.
Cât de lipsit de milă trebuie sa fii ca să practici acest hobby sa vezi animalele suferind, animale care nu au nici o vină, ghinioniste că se aflau in zona acestor "oameni"?
Voi ce părere aveti?
Poate am jignit dar nu ma pot abține cand vad această placere a unora.

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord cu vânătoarea.

| PainTech a răspuns:

Și în abatoare crezi că e mai ok?

| Andrei200202 explică (pentru PainTech):

Ma asteptam sa puna cineva problema asta, da aia e necesitate pentru hrana, nu un hobby.

| gemeni6226 a răspuns:

Sunt perfect de acord cu tine si tu ai spus tot ceea ce se putea spune impotriva a ceea ce nu e deloc ok.Sa ne bucuram ca mai exista animale dupa cate atacuri face omenirea pe toate planurile impotriva naturii.

| TheGentleman a răspuns:

Da. Tu și alți câțiva necopți din punct de vedere emoțional. Dar vorba ceea: câinii latră, caravana trece

| PașaHassano a răspuns:

Sunt de acord cu vanatoarea. Cine a mancat carne de caprioara stropita cu vin rosu stie de ce sunt de acord.

| BiencutzaBia20 a răspuns:

Doar cei fără inimă. sunt de acord cu vânătoarea.

| Andrei200202 explică (pentru BiencutzaBia20):

De ce sunteți de acord? Eu am adus niște argumente, dv puteti?

| BiencutzaBia20 a răspuns (pentru Andrei200202):

Punctul acela l-am pus din greșeală. Ideea era că doar cei fără inimă sunt de acord cu asta.