| mentholinks a întrebat:

De ce pun parintii poze pe internet cu copiii lor?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa tina amintirile sau sa se laude cu ei

| Mosotti a răspuns (pentru mgtow):

Ce lauda? Ca toti copiii sunt cam la fel cand sunt mici, nu ai cu ce te lauda.
Te lauzi (desi nu e bine) daca ai averi, masini, case, domenii, daca ai inventat ceva, daca ai devenit mare si tare pe capul tau, nu ca ai facut un copil fara sa faci mai nimic de fapt, ci doar un ssex.

Sa tina amintirile le poate tine si pe DVD, nu e nevoie sa se afiseze.
Dar nu e vb de asta, e vb ca multi exagereaza si pun prea multe poze aiurea cu asta.

| Mosotti a răspuns:

Unii sunt si obsedati pun 1001 poze doar cu copiii lor si atat, pe ei nici nu-i vezi, de multe ori e si obsesie ce-i drept. Hai pui 1-2-3-4-10, dar atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din inconștiență și pentru că sunt mândrii de odraslele lor dar nu realizează că acest lucru e riscant și de multe ori penibil (gen pozele acelea cu ecografia sau cu copilul bebeluș dezbrăcat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece habar nu au ce e ăla internet. Nu mi se pare deloc ok. Sunt pe internet tot felul de pedofili care caută special conturi ale mămicilor inconștiente... Și crede-mă, sunt MILIOANE de astfel de conturi pline cu poze cu copii în tot felul de ipostaze, FĂRĂ PERMISIUNEA COPIILOR(important de punctat). Copiii la vârsta aia nu au niciun cuvânt de spus, iar apoi când cresc pot fi jenați sau făcuți de râs din cauza pozelor vechi postate de părinți. A, că postezi o dată la un an o poză de la vreun concurs, de la vreo absolvire, o poză în familie, ca să le ai acolo în arhivă, pe un cont privat, înțeleg. Dar să postezi poze cu copii goi sau în tot felul de poziții, la mare sau în cadă, și să pui zeci de astfel de poze, nu e spre beneficiul nimănui.

| troleibuz a răspuns:

Din inconstienta ca sa-si hraneasca egoul

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Sa se laude cu ei se mândresc