| Ciovy a întrebat:

Dacă se da lege sa fie armata obligatorie pana la ce vârstă maxima te poate lua în armata?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil se va anunta la vremea respectiva. Daca se va adopta asemenea lege. Părerea mea este că nu trebuia desființată.

| Ciovy explică (pentru Violleta2022):

Eu citisem pe net ca între 18-35 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ciovy):

Da, asa este in prima faza sunt mobilizati cei tineri intre 18 si 35, dar in caz de (doamne fereste) este razboi in tara, sunt mobilizati toti barbatii pana a 60 de ani.

| doctorandus a răspuns:

3 milioane de soldați
4 milioane de Kalașnikov
8 miliarde de gloanțe

Dă țara faliment dacă produce sau cumpără atâta.

Fiecare soldat trebuie să tragă 200-400 gloanțe doar pentru a învăța să tragă cu el.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar armele moderne sunt mult mai scumpe.

| Simpatic a răspuns:

Sa-l credem pe domnul Ciuca?
https://www.digi24.ro/......ie-2765599

"Dacă se da lege sa fie armata obligatorie"

toti pescarii (n.r. proxenetii) vor fugi din tara, actual ei sunt cei care se dau interlopi, si cei mai tari in brand, sa vedem daca cu 'rusii' mai sunt la fel de baieti;)

eu zic sa nu iti faci griji...deocamdata