| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai muri in aceasta seara, si ti s-ar oferi ocazia ca sa fi ingerul pazitor al unei persoane, al cui inger ai fi si de ce?

15 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu cred că aș fi bun de înger păzitor.

| J0B0MAT a răspuns:

Al părinţilor mei

| gemeni6226 a răspuns:

As alege sa fiu ingerul pazitor al unuia dintre copiii mei sper ca sotul acolo in ceruri unde e deja pazeste(macar) pe unul dintr ei.

| syd2 a răspuns:

Voi fi ingerul universal. Marele justitiar al carui foc se va reflecta pe cei care vor pasi pe calea nedreapta.

| Deaad a răspuns:

Al lui Drimmero, clar.
Il pazesc de nervii facut de la meciuri.

| Deaad a răspuns (pentru Deaad):

*facuti*,voiam sa spun.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

La cati nervi mi-a facut mie Arsenal de-a lungul anilor astia,, trebuie sa fii facut din fier, cu timpul am cam devenit imun la unele lucruri, dar alta e problema acolo, nu echipa ci conducerea!

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

laughing
Deci ar fi o idee buna.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Daca pleaca W0anger de acolo ( managerul) care ne-a facut atatea zile si nopti fripte si inca continua sa faca, e un bosorog ramolit,, dupa ce pleaca asta, vine si petrecerea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine ar fi atat de cretin incat sa ma puna pe mine pe post de inger pazitor?straight face

Răspuns utilizator avertizat
| pufipo a răspuns:

Tinand cont varsta frageda pe care o am (mai mult sau mai putin), al mamei.

| RoxanaY a răspuns:

Al unei prietene pentru ca vreau sa o pazesc caci este firava si il iubeste pe Dumnezeu, este credincioasa si as vrea sa-i intaresc credinta si sa o fac sa devina fara pacat, sa devina neprihanita.

| Răzvănykă a răspuns:

Nu ar avea cum sa fie nimeni inger pazitor, fiindca nu exista asemenea personaje

| Dededededededede a răspuns:

Al nimănui. Mi s-ar părea destul de plictisitor să stau mereu după fundul unui om și să-i transmit gânduri pozitive, să-i spun să nu-l jignească pe Vasile, deși ăsta a făcut-o... să o ajute pe vecină să treacă strada, deși doamna i-a spart mingea când a ajuns în curtea ei, să-l fac să creadă că e cel mai bun, deși e un fraier, să încerc să fiu mai convingătoare decât demonul de pe celălalt umăr al lui... și alte chestii.
Mh, cred că, cu astea se ocupă un înger sau cel puțin așa am văzut în desene animate.