| RAY a întrebat:

Cu mustață sau fara? Cu barba sau fara? Cu sprâncene pensate sau nu? Cum e mai matur

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ingrijit mereu e mai matur.Simplu.Asta inseamna sa iti poata vedea o femeie ochii fara sa fie acestia umbriti de sprancenele stufoase, sa te poata saruta fara sa o deranjeze barba sau mustata si asa mai departe.Depinde de fizionomie si de trasaturi. Unora nu le-a strica deloc sa isi subtieze putin sprancenele, pentru a deschide zona, insa altii exagereaza cu pensatul.Consider ca orice e extrem nu arata bine, ci intra la sfera de fortat si nefiresc, neplacut.

| T0Teu a răspuns:

Eu sunt de parere ca cel mai bine e sa fim asa cum ne a lasat Dumnezeu: fara sa ne pensam, fara ca baietii sa iti lase barba sau mustata, fara machiaje, bijuterii si alte chestii de genul. Cand vine vorba de aspect, parerea mea e ca un barbat care se penseaza arata mai feminin si isi pierde din maturitate. Barba (mare) parca da un aer de neglijenta, un aer care mie personal nu imi impune respect sau eleganta. Cel mai bine arata un barbat barbierit.