| anonim_4396 a întrebat:

Care au fost cele mai ciudate vise ale voastre cand dormeati?

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

De exemplu mai de mult am visat ca stiu sa zbor.Sau am visat ca pic jos si chiar am simtit cum pic si m-am speriat si m-am trezit.Dar bineinteles nu am picat de nicaieri numai era ciudat ca am simtit parca da.Si am avut si alte vise ciudate.Destul de multe.Una din ele era ca cineva bate la usa merg dar nu deschid ca nu stiu cine e intreb cine e la care raspunsul este:Mr.Nimeni!

| carpediem a răspuns:

Cand dorm nu prea am avut vise ciudate. Cand nu dormeam am avut vise cu ochii deschisi...

| feefeee a răspuns (pentru carpediem):

Am visat odata ca merg la toaleta si parea asa real...intr-un final am simtit pipi prin buzunarele pijamalei si m-am trezitlaughing

| eliaclodia a răspuns:

Probabil ca daca nu visezi cu ochii deschisi suficient, visezi incurajat de somn, in somn. Vis ciudat: un caine care conducea un tramvai si a calcat-o pe mama, in timp ce ma straduiam sa o salvez. Sau: un barbat si o femeie ma luau de la mama, iar in lift imi smulgeau unghiile. Vis dramatic: nu puteam zbura mai sus pentru ca ma puteam curenta de la firele de troleibuz, care impanzeau cerul. Vis magic: eram intr-o nava spatiala, nu stiau de mine si in plus am cazut pe o trapa, dar a fost bine, ma trageau armonios forte gravitationale, vedeam planete, spatiul imens dintre ele il percepeam misto si o mare stea ma apropia de ea, sau planeta nu mai stiu. Am avut multe vise de tot felul. Vise profetice, gen: venea fratele meu in permisie, ma uitam la ceas, era 7 dimineata, ma sculam si dupa un timp la ora 7 aparea fratele cu adevarat. Vise despre intentiile unor cunoscuti, care te chinuiau mai tare noaptea decat ziua sa se implineasca. Gata, m-am plictisit de scris, altfel eu am tinut minte zeci de vise. Ma pasiona ce suntem cand dormim.

| anonimathebest a răspuns:

Am visat ca eram o vedeta care lua un premiu grammy si a uitat sa se imbrace si a cantat in... goala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatam sa zbor, soldatii americani m-au oprit sa ma ancheteze, ma ascundeam de sfarsitul lumii.