| Alinaa2928 a întrebat:

încă de când eram micuță aveam părul nedespicat, nu era despicat absolut deloc. Acum, când am crescut mai mare, parul meu nu mai este așa lung, nedespicat și frumos. Este foarte despicat și mai este și tuns in "V". I-am luat din vârfuri nu mai este acum așa despicat dar vreau sa îl las sa crească apoi sa îl tund egal pe tot, nu in scari. Dar când începe puțin să crească, cum vreau eu începe sa se rupă, să își piardă forma. Nu știu de cecrying va rog ajutați-mă, ce tratamente să fac pentru păr? Și cum? Sau dacă este cineva care a folosit niște produse de la oriflame/avon sau a făcut tratamente pentru par cu uleiuri și au funcționat. Va rog spuneti-mi! Dau funda

Răspuns Câştigător
| andreeabobo a răspuns:

Tot timpul o sa ai varfuri despicate, incearca sa hidratezi varfurile cu ulei de cocos. Eu imi pun ulei de cocos si il las cateva ore inainte sa fac baie.
Pentru regenerarea parului am folosit niste fiole de la gerovital si m-a ajutat.
In rest chestii cat mai naturale, masti cu ulei de cocos, ulei de argan, aloe si ulei de ricin.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parul se inspica si se degradeaza doar daca-l vopsesti ori decolorezi, sau folosesti un aparat fierbinte pe el ca cel de indreptat sau carlionat.

| Alinaa2928 explică (pentru Violleta2022):

Nu l-am vopsit niciodată, am folosit placa acum aproape 2ani, dar de atunci l-am tuns de câteva ori și s-au dus firele despicate. problema este cât se despica singur foarte repede, pana și când îl perii se rupe. iar când creste puțin mai mare, se rupe foarte tare. Aveți tratamente? Produse care funcționează?
Help me

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alinaa2928):

In cazul asta, cel mai probabil parul tau nu primeste nutrietii necesari de la hrana ta.
Peria de par este o alta unealta care distruge parul, cauta sa folosesti pieptan, nu perie!