| Andreea64547 a întrebat:

Avem o colega noua in clasa si nu stiu cum sa ma comport cu ea maine va veni in clasa la noi! Deci e o dusmanca de-a mea... waiting cum sa ma comport cu ea? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| AndreitsSza a răspuns:

Da ea este! scuze ca am raspuns eu pentru Andreea!

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Daca e o dusmanca de-a ta, e clar ca planuiesti sa ii faci zile fripte, numai ca, tu ai un as in maneca, ii ai pe colegii tai, care te cunosc mai bine, care sunt prietenii tai si poate ea inca nu are pe nimeni in clasa cu care sa se inteleaga asa de bine!
Deci, cred ca o doza de indiferenta o sa doara cel mai tare, cand nu o sa fie bagata in seama, o sa inceapa sa se simta in plus si o sa se simta prost!
Poti sa ii mai bagi cate o pastila din cand in cand, sa mai faci cate o aluzie, sa se simta prost dar sa nu stie ca te-ai referit la ea!
Pune-te bine pe langa colegii tai, ca atunci cand ea se va lua de tine, sa fie toti colegii de partea ta si sa nu aiba sanse sa castige nici macar un duel verbalwinking
Sa nu o iei cu injuraturi si d-astea, pentru ca asta ar insemna sa te cobori la nivelul ei, ceea ce nu ti-ar face o imagine prea buna!

| Mann02 a răspuns:

Pai ideea e sa nu isi dea seama ca tu ai ura pe ea, indiferenta e o arma puternica in cazurile astea. Daca exista rivalitate intre voi poti sa iti vezi de ale tale si sa nu raspunzi la provocari, asta o sa doara.

a si apropo, daca esti tu cea din poza, esti frumoasa happy

| AndreitsSza a răspuns (pentru Mann02):

Da eu sunt! Ms mult :*

| Mann02 a răspuns (pentru AndreitsSza):

Cu placere happy

| sabin89 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa te impaci cu ea. Poate ca nu e usor dar nu e nici imposibil. Te vei simti si tu mai bine stiind ca nu ai dusmani. Ti-o garantez.

| Becanee a răspuns:

Nu o baga in seama cand spune ceva.Cand greseste ceva la tabla sa razi cel mai tare.Mai pune-i piedica din cand in cand.Bate-ti joc de ea in pauze chiar si in ore.Sa rada pana si profesorul.winking.SI chestii de genu` asta.

| meriuss a răspuns:

Eu zic sa o prinzi cu niste colege din clasa si sa-i dai foc la par; glumesc,poarta-te natural ca si cum nici nu ar fi venit ea in clasa,altfel ii dai impresia ca te afecteaza daca te iei de ea si asta nu poata sa faca decat sa o bucure,daca poti sa treci peste orgoliu si incerci sa fii politicoasa cu ea,eu zic ca ai de castigat, o sa vada ca esti mai matura si mai isteata decat ea, faci o impresie buna si in fata ei si in fata colegilor si fata de tine ca persoana.