| Geanin a întrebat:

Ati simtit vreodata gustu, imaginea unui sunet?

Ati avut vreodata sentimentul de sinestezie?

8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Imaginea unui sunet, da.

| WaterDrop a răspuns:

Destul de frecvent sa stii, se numesc "ancore". Read it.

| alexandrualind a răspuns:

Nu.

| RagnarokR a răspuns:

Da. Dar daca am spus cuiva, a zis ca am luat-o razna. Se poate, dar sa nu mai spui la nimeni ca te crede nebun. Ce sa facem...

| FataȘarpe a răspuns:

Eu pot sa simt sentimentele altor oameni sau fiinte, e foarte greu si nu sunt sentimente complete, sunt niste senzatii mai mult, foarte cudate. O. Si pentru mine numerele sunt ca niste personalitati(nu le stiu, le simt) si imi dau senzatii ca senzatiile care mi le dau oamenii cu personalitatile respective.

| Geanin explică (pentru FataȘarpe):

Ce iti spune numaul 4, numarul meu.

| FataȘarpe a răspuns (pentru Geanin):

Mi se pare genul de persoana care pare ordonata dar nu prea este. Si e o senzatie ca e foarte la locul sau.

| Geanin explică (pentru FataȘarpe):

Cam asa...