| anonim_4396 a întrebat:

Am vândut un pulover de poliție pe OLX, produs nu este rupt este in stare foarte buna, l-am trimis și a ajuns la cumpărătorul coletul după care mi-a scris ca puloverul a avut miros groaznic și a trebuit să baga la spălat. Coletul era împachetat cu o lună mai devreme fiindcă mai era trimis de sorămea la cineva, dar nu la mai ridicat. Mi-am cerut scuze și am zis ca Îmi asum vina ca nu am deschis coletul sa verific înainte de al trimite. Ultima data când l-am purtat și odată era purtat era după spălat, probabil sorămea la purtat și când a trimis coletul nu la verificat. Eu când am trimis acum a doua oară, nu aveam de unde să știu. Cumpărătorul nu a zis nimic a acceptat că mi-am cerut scuze. mi-a spus ca trebuia doar să-i fi spus, dar nu am știut. Problema care ar fi... puloverul era descris corect, era mărime 46, dar era scurtat la mâneci pentru ca Îmi era mare și era scurtat pe mărimea mea. Cumpărătorului ia trebuit mărimea acea S, am zis că e mărime 46 dar l-am scurtat pe mărimea mea care o port adică S. Descrierea era la fel și i-am și zis persoanei. A ajuns puloverul la cumpărător, a luat în vedere că mi-am cerut scuze pentru miros, fiindcă nici nu am știut. Imi scrie peste 8-9 ore seara și îmi zice ca nu este buna ca e scurta ba chiar trei sfert. Eu am scurtat fix pe mărimea S care o port nu știu ce să zic. nu mi-a cerut încă să-i dau retur de banii sau să-mi returnează și ea coletul. Deci cu puloverul nu am dat țeapă, a cumpărat pe propria răspundere și a zis după ce i-am specificat și după ce a citit descrierea "Sper să nu-mi fie mic" și a vrut să-l cumpere. Nu cred ca Eu am ceva vina. Deci, dacă nu-i accept retur de banii înapoi și retur de colet o să am consecințe ceva sau nimic? Puloverul era suma de 100 lei, trasport era gratuit.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până la urmă problema e/era că puloverul mirose sau că e mic?

| AlexandraAle121 a răspuns (pentru sierra1):

Păi a zis că a mirosit groaznic, dar nu a avut cu nimic asta că la băgat ea după la spălat, a trecut cu vederea la asta și nu a maí zis nimică. Dar după ce la spălat a revenit după 8-9 ore cu mesajul că puloverul este mic ba chiar trei sfert.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Spune-i că se lărgește (iși revine) după purtare

| lpavel a răspuns:

Tu nu ai nici o vina, nu accepta nici un retur! Daca avea ceva probleme trebuia sa zica atunci dupa 1-2 ore nu dupa 1 zi! Deci e problema lui nu a ta!
Nu are ce sa-ti faca!

| AlexandraAle121 a răspuns (pentru lpavel):

Aia zic și eu. Suma era de 100 de lei, iar pulover nu era rupt cu defect sau ceva. Doar ca mí-a scris pe la 1 noaptea ca e mic ba chiar trei sfert. Cum am și zis in descriere am specificat și i-am și zis și ei asta, ca era 46 mărimea și scurtată pe mărimea S care o port și ei la fel ia trebuit mărimea asta. înainte să-l comanda a zis "Sper să nu-mi fie mic sa-mi fie bun". Eu cred ca daca nu era sigură ca o să-i fie bun sau mic mai bine nu cumpără, deci singura a decis să-l ia. Mie îmi e frica sa nu mă denunța aiurea, dar nu cred ca poliția o să ia în vedere și să se bagă pentru asta, ca doar nu e nicio țeapă...

| lpavel a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Stai linistita ca politia il ia in ras daca incearca sa te reclame... pentru ce? pentru un plover? laughing nu se baga politia si chiar de s-ar baga tu ai dreptate!