| andreiadrian12 a întrebat:

A,tovarasul domnul Nicolae Ceausescu a condus Romania intr-o perioada grea economica involuata si spiritual si a condus-o exceptional! Nu sunt nostalgicul acelor vremuri pentru ca era involutie atat materiala cat si spiritiala saracie mizerie dar daca ar fi condus acum planeta domnul Nicolae Ceausescu ar fi aplicat tot ce v-am scris eu noi pentru ca sincer am fost influentat impresionat de perfectiunea ideologiei comuniste.Ce parere aveti?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"perfectiunea ideologiei comuniste."

Atât de perfecta încât nu a funcționat nicăieri în lumea și a produs doar pagube. Hahahaha.

| andreiadrian12 explică (pentru suntserios):

E totusi o ideologie buna populara nu fascista, nazista inumana solitara gen lupul singuratic calau criminal tortionar terorist batjocoritor egocentrist! E pacat iubirea si mancarea, nu crima si batjocura impotriva umanitatii?

| suntserios a răspuns (pentru andreiadrian12):

Extrem de buna ideologia. De aia nu a funcționat nicăieri și a produs cele mai multe victime

| andreiadrian12 explică (pentru suntserios):

Bine ai venit in infernul de pe Ali Samiy Yien, prietene european! De aici nici Juventus Torino Toro nu pleaca invingatoare victorioasa.Chiar europeni comunisti de bine o recunosc.Vedeti Pomul Cunoasterii deci daca exista Dzeu Creatorul Creatoarea, de ce se ascunde si nu se arata pe interior cum este? Ascunde ceva? Cu siguranta calaismul inumanitatea unor europeni eu sadici bolnavi mintal egocentristi inscenatori, sigur ca nu e corect sa generalizam dar in principal asa este:europenii sunt inumani nu se simt! Va multumim pentru intelegere!

| suntserios a răspuns (pentru andreiadrian12):

Ai băut de dimineață?

| andreiadrian12 explică (pentru suntserios):

Ideologia comunista e fara cusur dar ori nu a fost aplicata corect ori a fost sabotata de fascisti, nazisti.

| Hyperion7 a răspuns:

Să faci industrie petrolieră in Vaslui(de exemplu), pe premisa că ai crește economia țării, e egal cu 0.
De asta și multe industrii din tara noastră s-au sfârșit odată cu căderea comunismului.
La fel și cu CAP-urile, daca erau așa bune și utile societății, rămâneau și în ziua de azi.
Și lista poate continua.

| mastadont a răspuns:

Teoria ca teoria da practica ne omoară. Comunismul este stereotipul clasic al utopiei perfecte și tu ai căzut în capcană.

| andreiadrian12 explică (pentru mastadont):

Fascistii,nazistii au demonizat comunismul au inscenat atrocitati unor oameni fara cusur buni pe motiv ca e pacat ceva rau bun iar barna lor ori nu si-o vad ori nu le pasa!

| mastadont a răspuns (pentru andreiadrian12):

Te pomeni că Stalin și Lenin sunt doar niște bieți iepurași nevinovați laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru mastadont):

Habar n-are de marea epurare facuta de Stalin in cel de-al doilea razboi mondial, motiv pentru care nazistii aproape au invins Rusia. Asta e un copil frate, nu vezi?

| mODIN a răspuns:

Zi-mi specific ce crezi tu ca a facut el de a mers bine economia

| Lupică27 a răspuns:

Probabil ai auzit de la parintii tai sovieto-nostalgici ca era ''bine'' rau pe atunci.

| LisaJulie a răspuns:

Comunismul nu poate funcționa! Părerea mea personala! Omul trebuie sa fie lăsat sa faca ce vrea atâta timp cât nu deranjează pe altul! Dacă Ceaușescu, Tito sau alții ar fi condus planete poate ca ar fi pace dar am fi cu toții niște robotei obedinenti