| andreeaeml1200 a întrebat:

Voi cât plătiți pe lună la apă, in general? E scumpa apa la voi in oras/comuna/sat? Chiar sunt curioasă cat plateste lumea in general la apa, eu platesc in jur de 90-110 lei, acum nu stiu daca e normal sau nu

7 răspunsuri:
| andreeaeml1200 explică (pentru Hyperion7):

7,48 e clară treaba… Ce ipocrizie oricum, să se faca diferențe pe judete

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Cam da
Privește partea plina a paharului, in alte părți este mult mai scumpbig grin

Bula
| Bula a răspuns:

In orasul nostru, apa costa cca. 10lei/mc, la fel ai canalizarea.
Deci putem calcula cu 20lei/mc.
O persoana consuma lunar intre 3-12mc apa (in medie, 6-7mc).
Deci poti calcula raportat cu plata ta lunara.

| ioana748 a răspuns:

Pentru o singura persoana?
Cam mult daca este asa.
In Bucuresti este Apa Nova si se plateste cam 50 de Ron de persoana activa.

| LordCristobal a răspuns:

In Brasov e foarte scumpa, daca in 2020 plateam 80 de lei acum am ajuns sa platesc 200 de lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 90lei