| PufulețiGratis a întrebat:

Ce mașină de spălat vase îmi recomandați?
- să aibă un consum foarte mic de energie electrică
- preț MAXIM 2.000 lei ( cu sau fără montare ).

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca vrei consum mic, asta nu se pupa cu pretul tau maxim... Clasa A si B, din oferta altex, pleaca de pe la 2200 (B) in sus (minim 3200 parca era un A). https://altex.ro/......e/dir/asc/

| NLS a răspuns:

Una care are sanse mari sa reziste peste perioada de garantie, incepe la 2800-2900 RON. adica BEKO, Gorenje, si apoi BOSCH, Electrolux si MIELE.

Eu in Germania am luat o Samsung la 400 euro, ce tocmai implineste 2 ani, dar nu am folosit-o intens, asa ca am rezerve in a o recomanda pentru uz bi-saptamanal de exemplu.

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă de la Bosch

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Manuală laughing rolling on the floor
Cea mai bună!

| KovacsB a răspuns:

Am avut Bosch acum am Electrolux, consuma de 2 ori mai putin si este de doua ori mai silentioasa.