| sorin1234567 a întrebat:

Stie cineva salariul unui programator in UK, Irlanda si Spania?

Răspuns Câştigător
| WID a răspuns:

UK: un web developer(nu ai specificat care domeniu al programarii) castiga in jur de 3500-4000 lire in Londra(pleaca de la suma asta, poate sa ajunga si la mai mult)
Irlanda: Pleaca de la 4000 lire in Dublin si ajunge chiar si la 6000(tot web developer).
Spania: Pleaca de la 3500 lire in Barcelona(tot web developer)

Am specificat totul in lire sterline, conversia o poti face tu daca vrei sa stii cat ar fi in dolari sau in euro(banuiesc ca stiai deja).
Parerea mea ar fi urmatoarea, daca vrei sa te duci chiar acum alege UK sau Spania, costuri mult mai mici decat in Irlanda. Desigur, asta e doar o parere, alegi ce vrei, faci ce vrei. Sper sa ai o viata implinita, o seara faina iti urez.

| Ineys a răspuns (pentru WID):

Tare ma indoiesc ca pleaca de la sumele alea.
Vrei sa spui ca eu dupa ce termin facultatea cu 0 experienta ca incepator pot sa ma angajez pe 3000 de lire?
Interesant.

| Frank51 a răspuns (pentru WID):

Salariile alea sunt dupa zeci de ani de experienta la firme renumite...

| WID a răspuns (pentru Frank51):

Nu a specificat clar in intrebare la ce se refera. Eu i-am spus varianta cea mai buna. Sper ca intelegi.

| WID a răspuns (pentru Ineys):

Pleaca de la suma aia pentru un om experimentat*, e bine?

| sorin1234567 explică (pentru WID):

Mulțumesc mult! =3

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ce clasă ești Sorin?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu sa programez ceasul. Oare cati iau pentru asta?