| Dictus1278 a întrebat:

Este bine sa ai actiuni de voluntariat pentru facultate? De exemplu pentru academie sau medicina. Stiu ca este bine, in general, sa ai actiuni de genul, dar nu poti intra fara ele?

Răspuns Câştigător
| TheDarkCristi a răspuns:

Buna Dictus. Voluntariatul este foarte utila facultate deoarece La admitere cuvântul "voluntariat" ii va face foarte bine cu ochiul directorului/profesorului.Sa-ți dau un exemplu din viața mea.Cand eram in generală/liceu uram foarte tare ideea de munca fără bani.Dar am zis:"Lasă, ma voi distra".Asa am si făcut.Am plantat copaci pe malul Dunărei, am dat de mâncare la săraci, am curățat biblioteci, am ajutat batrani.Cu ce preț? Pentru nimic.DAR! Cand am ajuns la facultate, ghici ce? Un prieten de al meu, foarte bun, învață de 3 ori mai bine ca mine.Dar era foarte încrezut.Intru eu si ma întreaba:Ai făcut voluntariat? In sinea mea eram foarte foarte fericit ca cineva îmi recunoaște munca.I-am arătat dosarul cu muncile mele.Peste câteva zile, primim răspunsul.Eu intru, iar colegul meu trebuia sa mai fie intervievat încă odată.De ce? Nu făcuse voluntariat si vroiau sa vadă dacă merita sa il primească.In concluzie, voluntariatul este foarte important pentru viitorul tău, dar si pentru dezvoltarea ta in societate ca individ. Sper ca te-am ajutat! Salut!

| Dictus1278 explică (pentru TheDarkCristi):

Mersi ca m-ai ajutat! Imi poti spune la ce club de voluntariat ai fost?

| TheDarkCristi a răspuns (pentru Dictus1278):

Nu am fost la un club anume, ofertele mi-au venit de la profesori. Poti sa-ți intrebi coordonatorii despre așa ceva, sigur vor veni cu idei si propuneri.Bafta.Da-mi add pentru mai multe informații.

| TheDarkCristi a răspuns (pentru Dictus1278):

Îmi valorifici si mie răspunsul te rog?