| Thorsten111 a întrebat:

Cat de mult castiga un soldat de elita?

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

Un soldat voluntar castiga minim 1200-1300 lei/luna.Trecand la cei profesionisti, in functie de obiectiv, de risc si de experienta poate ajunge la peste 700 euro/lunar.

| Oviiyy a răspuns (pentru stroedaniel13):

Tu nu stii ce vorbesti ma omule. Soldatii acum se numesc sgp(soldati gradati profesionisti), deci toti sunt profesionisti. sunt cateva unitati militare unde au sporuri specifice (scafandrii, parasutistii, forte speciale) unde iau ceva mai multi bani in functie de misiunile facute, si atunci ajung la 700 euro, dar sunt doar 1% din toti soldatii si sunt foarte bine pregatiti. esti varza nu vb daca nu stii. cacarezule

| Thorsten111 explică (pentru stroedaniel13):

Mama mea castiga ca bucatareasa 1000 euro. cum sa castige un soldat de elita doar 700?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Ce inseamna soldat "de elita"? happy

| Dismally a răspuns (pentru Thorsten111):

Pentru trupele speciale salariile sunt mai mari, dar este si mult mai greu.