| Gabitza11 a întrebat:

Fetelor ma ajutati si pe mine va rog? Imi spuneti absolut toate lucrurile care trebuie sa se gaseasca in trusa de machiaj a unei adolescente (de la pensule pana la creme, farduri de pleoape...)?

Răspuns Câştigător
| Chøço a răspuns:

Fond de ten sau o pudra, balsam de buze, un ruj mai deschis, dermatograf [ optional ], eyeliner, rimel, o crema, servetele demachiante, blush, cateva pensule mai subtiri si altele mai groase, o oglinda, un luciu de buze, fard de pleoape sau anticearcan.

13 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

O adolescenta n-ar trebui sa aiba o trusa de machiaj.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Nu e așa. Unele au diverse defecte, nu au fost înzestrate de natură și de ce să nu le estompezi? Uite, nu zic că e ok să te machiezi de la 12 ani, dar de la 15 în sus nu văd nimic rău în a te înfrumuseța măcar cu un creion și cu un luciu de buze. Frumusețea e trecătoare oricum.
Aceeași părere o aveam și eu înainte, dar am realizat cum stau lucrurile. Nu știu cât ai înțeles tu fiind băiat.

| TeoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ma intelegi gresit. De cand "un creion si un luciu de buze" inseamna o trusa de machiaj? Prin trusa de machiaj inteleg o intreaga artilerie de vopsit pe fata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Da, se poate interpreta și așa.
Eu, când spun „trusa de machiaj a cuiva" înțeleg ce tip de farduri și câte folosește. Nu doar „trusă de machiaj".

| Clinciu_Oana_1996 a răspuns (pentru TeoPT):

Draga am specificat ca sunt foarte multe, dar o adolescenta cam de astea are nevoie, sunt unele care tenuri cu probleme, si pana la urma o adolescenta este frumoasa si fara chestiile astea!

| Kasia a răspuns:

Pensule:de blush,de fond de ten,de pudra, de ochi, de blending, de sprancene
fond de ten
pudra
blush si/sau brozer
rimel
farduri naturale
eyeliner gel/lichid
creion alb, negru
balsam de buze
luciu natural
ruj nude
ruj rosu
crema de fata si SPF

| Weider a răspuns:

Iti recomand var. Gasesti la fabrica de ciment. (la varsta ta nu ar trebui sa te ocupi de prostiile astea, mai bine lasa-te naturala, ca dupa ce o sa ai 20-22 ani o sa arati mai "stricata" de la chestiile alea care le dai pe fata)

| Gabitza11 explică (pentru Weider):

Scuza ma, esti cumva fata? Si stii cumva cati ani am?

| CatalinaKaty a răspuns (pentru Weider):

Nu-i adevarat, daca te demachezi corect si iti cureti pielea dupa machiaj poti arata mereu frumos happy

| Weider a răspuns (pentru Gabitza11):

13 ani

| Teodora5683 a răspuns:

Pai cumpara ce vezi si ce iti mai trebuie tie. Depinde de varsta eu sunt mica dar ma machez indiferent nu asculta ce zic e pielea ta faci ce vrei cu ea numai ca dupa o sa-ti dai seama dar pe mine nu ma deranjeaza.

| Clinciu_Oana_1996 a răspuns:

Fond de ten sau pudra, rimel, blash.luciu de buze, creion, fard de pleoape si obtional anticearcanul; sunt foarte multe, dar astea sunt cele mai importante depinde de fiecare! daca vrei mai exista tutoriale despre cum sa le aplici pe youtube.

| Gabitza11 explică (pentru Clinciu_Oana_1996):

Imi poti face o lista cu absolut toate, te rog...