| Myli a întrebat:

Cum sa arat mai bine fara machiaj?

Răspuns Câştigător
| eek a răspuns:

Prin incredere in tine.

| JnY a răspuns (pentru eek):

Super raspuns!

| eek a răspuns (pentru JnY):

E cea mai buna solutie.

| JnY a răspuns (pentru eek):

Bineînţeleshappy

5 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Trebuie sa tii cont de ingrijirea fetei. Chiar daca nu te machiezi, trebuie sa folosesti gel de curatare, lotiune tonica si crema hidratanta. Cand ai cosuri, foloseste o crema speciala pentru asa ceva (Gerovital, Yves Rocher, Garnier). Bineinteles ca astfel de produse trebuie sa fie specifice tipului tau de ten. In rest, poti sa te dai cu un balsam de buze fara culoare. Il poti folosi pe cel de la Neutrogena sau de la Nivea. O data pe luna trebuie sa te pensezi si sa-ti epilezi mustata. Poti merge la salon pentru asta. Pentru epilarea mustatii, foloseste benzi speciale. Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara maseaza-ti tenul cu ulei de migdale dulci. Hidrateaza tenul, ilumineaza si are efecte benefice asupra cearcanelor.

| crissa20 a răspuns:

Ca sa arati mai bine fara machiaj, trebuie sa-ti ingrijesti fata! Un prim pas ar fi sa-ti gasesti produse cosmetice care se potrivesc perfect cu tenul tau( eu de exemplu folosesc gama skin de la oriflame deoarece am tenul gras). Programul de ingrijire trebuie sa cuprinda: gel de curatare(sau demachiant in functie de ten), lotiune tonica, crema hidratanta, gel de ochi si balsam de buze! Bafta:*