Întrebare recomandată | iuliaelenam a întrebat:

Am o problema, am niște cojite in zona nasului si sprâncene, sunt destul de inestetice si as vrea sa rezolv aceasta problema. Ma puteți ajuta cu un sfat ceva? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Mergi URGENT la dermatolog! Am avut si eu, mi-a dat niste creme pentru asta care au trebuit schimbate din luna in luna. Nu e costisitor tratamentul. In 3 luni mi-a trecut si a fost destul de grav. Cand va invatati minte sa apelati la specialisti, nu la sfaturi de pe net pentru probleme de genu? Mergi cu incredere, esti probabil in perioada pubertatii si e de la hormoni toata treaba asta. Cand am auzit am zis ironic „trabă să mă însor" si a zis medicul ca nu rezolva cu nimic dereglarea hormonala.

| armand69 a răspuns:

Nidoflor crema in fiecare seara.in cateva zile scapi

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Rafinorul de la Lavera cu ulei de argan si merisor. E formidabil de bun!

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Recomand serul de față pentru ten foarte sensibil de la Guinot. Eu am avut o rozacee urata cateva saptamani bune si dupa ce l-am descoperit, a fost calmare instantanee a tenului. Bioderma mai au ceva produse pentru probleme de genul.

| iuliaelenam explică:

Te asigur ca probleme hormonale nu am. Iar in legătura cu mersul la Dermato.m-am gândit ca pot sa fac ceva fără. ceva natural. Dar iti dai seama ca daca nu scap, ma voi duce.

| VelaJohnny a răspuns (pentru iuliaelenam):

...cat de sigure is sfaturile oamenilor? Ce incredere ai tu ca vor functiona si in cazul tau? No, fiecare cu parerea lui, insa crede-ma, slabe sanse sa gasesti ceva natural pentru asta. Nu e ca o raceala. E o boala a pielii, iar asta schimba situatia, iar apoi, daca este ceea ce am avut si eu, sunt sigur ca e de la hormoni. Eu zic sa mergi la medic si sa-l intrebi, poate am dreptate.

| George15621 a răspuns (pentru iuliaelenam):

Daca nu sunt probleme hormonale si cojile sunt pur si simplu coji uscate (fara prurit, fara roseata) incearca sa umezesti fata cu apa si apoi sa freci usor zona cu putin malai. Dupa ce toate cojile vor fi indepartate, hidrateaza bine cu crema.

Nu ma crede pe cuvant - incearca si revino cu un feedback! happy