| DianaDiaa a întrebat:

Voi ce balsam de par mai folositi?
Eu am sampon de la gerovital(anticadere) si dupa cate am vazut eu singurul balsam de la ei incurca parul mai rau decat ar fi fara balsam. Parul meu se ingrasa cam repede (sa zicem ca imi fac baie duminica, apoi miercuri trebuie spalat neaparat) iar pe lungimi e oarecum uscat. Vreau un balsam care sa il descurce(pentru ca e si cret-ondulat)si sa il faca sa arate bine. Intelegeti ce zic? big grin Multumesc

7 răspunsuri:
| joanamm23987465 a răspuns:

Eu folosesc sampon si balsam de la Loreal. Este cu ulei de argan. Uleiul de argan intareste structura firului de par si iti desurca si parul. Poti folosi si de la alta marca. Nu cred ca nu exista prin super-market-uri. Uleiul de argan este cel mai bun.winking nu uita. Si spala-ti parul mai des daca folosesti balsam si sampon cu ulei de arga. La vreo 2-3 zilewinking.

| DianaDiaa explică (pentru joanamm23987465):

Crede-ma ca il spal destul de des. Cum am zis in intrebare "diminica iar apoi miercuri neaparat ...deci posibil si marti daca e necesar urm zi

| neutrino a răspuns:

Ai incercat sa te speli cu ou si bere?

| SAMM0603 a răspuns:

Dai o fuga la Kligor si cumperi balsam de la Kallos. Exact asa arata dar depinde, in loc de PLACEA poate scrie altceva, important e sa fie de la Kallos.

http://3.bp.blogspot.com/......02_494.jpg

E in jur de 5 lei si e superb, lasa un par moale imprediat cum clatesti parul si inca e ud. Te asigur ca nu ai ce pierde.

| DianaDiaa explică (pentru SAMM0603):

Doar 5 lei? O sa ma uit zilele astea mersi de raspuns.

| SAMM0603 a răspuns (pentru DianaDiaa):

Da, doar 5 lei cel mic. Este si mai mare de la 10 lei in sus. Depinde de cantitate dar pentru a vedea cum reactioneaza aprul iti recomand sa iei la borcanel mic. Sunt de 2 feluri, de culoare alba si galbena (galbenele). Cel alb sa-l cumperi.

| Loredana123 a răspuns:

Daca ai parul gras nu-ti lua sampon cu hidratare sau altele, iti trebuie un sampon cu citrice ..pentru matreata. Daca parul este gras nu folosi balsam se ingrasa mai tare de cat de obicei. Pentru anticaderea parului si descurcare iti recomand o masca pentru de la Avon cu ulei de masline ..lasa parul neted si se descurca usor. Sau poti sa iti faci o masca pentru par acasa http://stilulmeunatural.wordpress.com/......ntru-par/. Sper ca te-am ajutat.