| Foxyyyyyyyyy a întrebat:

Am si eu o problema. de fiecare data cand ma depilez pe picioare sunt f iritata si imi raman fire de par sub piele. si se vede groaznic..si am si pielea alba iar bronzul nu ma prinde prea bine sad. Daca puteti, ma ajutati si pe mine va rog frumos cu aceasta problema? (dau fundabig grin)

Răspuns Câştigător
| midu89 a răspuns:

Pentru iritatii: o ceasca cu apa si 2linguri cu otet si te tamponezi dupa depilat, apoi inca 2-3 zile, sau foloseste crema de la nivea(are o cutie albastra si rotunda) asta folosesc eu dar am auzit ca si lamaia este buna, si pentru firele de sub piele tr sa te epilezi cu aparat sau ceara; a sau inainte sa te depilezi date cu malai si ulei de masline

| Foxyyyyyyyyy explică (pentru midu89):

O sa incerc, multumesc pentru sfaturi:*

6 răspunsuri:
| Mirela77 a răspuns:

Inainte de a te epila aplica o crema gomaj si freaca energic.Asa ajuti firele ce cresc aiurea sa le indrepti si indepartezi pielea moarta ajutandu-te sa ai o piele mai curata si fina.

| DeatHPupp3t a răspuns:

Pai...depinde cu ce te depilezi(din cate am auzit din cauza bicului ramai cu fire sub piele). cel mai bine spun sa te duci la un salon sau sa te depilezi cu un aparat(stiu ca doare pentru ca iti smulge firele) dar din cate am auzit are efect.

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa incerci gelul dupa epilare din gama Farmec ( http://farmec.ro/produse/corp/gel-dupa-depilare-103.html).Are acţiune calmantă şi inhibă creşterea părului după depilare cu ceară, benzi sau aparatul pentru depilat. Gelul reduce iritaţiile pielii, conferă un feeling plăcut, se poate aplica atât pe corp cât şi pe faţă

| Bellathaa a răspuns:

Cinteaza cu ce te depilezi, daca te depilezi cu Ceara. nu ar trebui sa se vada asa cum zici u.thinking daca te depilezi cu crema. renumnta la eaoh go on. Daca te depilezi cu bigu` e naspa ca iti raman si firele alea si iti apar si niste bubite nasoale. recomandarea mea e sa incepi sa te faci cu ceara calda. Nu cu benzi gata cumparate. Cu ceara, o cumperi o incalzesti o aplici si tragi! laughing) baftaa fata!:*:*

| Foxyyyyyyyyy explică (pentru Bellathaa):

Nu ma depilez cu ceara, ci cu depilatorul, dar la inceput m am depilat ce ceara traditionala si aveam prb cu iritatia...