| Gabriela33 a întrebat:

Buna,o masca ceva pentru varfuri despicate si aspre?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este masca cu keratina gasesti pe eMAG. E cea mai buna. Poti sa iei si de pe temu daca nu ai bani sau de pe site urile acestea de tip salon daca esti mai pretentioasa.

| Gabriela33 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos????

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabriela33):

Cu placere

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| dullcat a răspuns:

Varfurile despicate vor aparea mereu atat timp cat nu mergi periodic la salon pentru intretinere. Poti sa folosesti masti din comert la care adaugi tu ulei de masline sau orice doresti, insa firele nu se vor repara, doar vor fi acoperite de substante care vor da aceasta impresie, asa cum am spus aici : https://www.tpu.ro/beauty/buna-ceva-pentru-cresterea-parului/#19309743 Firele se vor degrada oricum si mai mult, se vor despica tot mai sus.De aceea intelept este sa le tai direct, fara alte ocolisuri.

| Standt a răspuns:

Foarfeca. Un varf despicat nu se mai reface.

| CalinaXandra a răspuns:

Foarfeca!
Apoi poți poți folosi masca și balsam
Nu te sfii sa îți tunzi parul, parul creste, e mai important sa fie sănătos chiar dacă e puțin mai scurt.