| Andreeaionla57 a întrebat:

Bună! Am parul blond ..de cand sunt mica încet încet mi se închidea si l-am vopsit cu o vopsea din comerț… s-a ars, l-am tuns. Dar tot am nuanță asa galben pui. Daca ma dau cu masca nuanțatoare gri se arde?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Masca nuantoare si nuantatoarele in general nu au oxidant si alte substante care sa distruga parul. O sa-l faca un pic aspru dar foloseste o masca hidratanta sau balsam

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se va arde in continuare fiindca pe un par deja deteriorat, nu mai pui nimic, dimpotriva, continui sa-l tunzi pana elimini toata arsura si il lasi sa creasca natural si frumos, cum se poarrta acum.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca mai doresti sa salvezi ceva din par eu te sfatuiesc sincer sa mergi la un salon, nu sa mai faci experiemente acasa, mai ales cand nu te informezi inainte si ajungi sa iti deteriorezi firul iremediabil.In caz contrar va trebui sa tai toata partea arsa si nu cred ca iti surade ideea.Ai grija.