| Animeforlifee9921 a întrebat:

Asta e o intrebare mai mult pentru fete/femei.
Fetele/femeile care aveti rochia asta: https://www.sinsay.com/ro/ro/rochie-mini-cu-bretele-subt iri-2783x-50x ce parere aveti despre ea? Eu o am pe cea mov,doar ca am o mica problema cu ea,e cam transparenta. Am incercat sa imi pun o bustiera pe sub ea,desi se vede la spate din pacate,iar ca sa nu iau nimic s-ar vedea prin ea. Ea mai are un strat de material in partea de sus,dar tot se vede.
Ai mei mi-au spus ca nu se vede,dar daca te uiti de la departare se vede tot prin ea.
Voi ce faceti cand aveti ceva topuri sau rochii transparente,iar daca va luati ceva pe sub ele se vede?
Stiu ca e o intrebare cam de prost gust aici,dar as vrea sa o port la vara, ca doar nu am dat banii degeaba pe ea.
Sutiene nu prea port, am sanii destul de mici, si oricum nu cred ca exista mai transparente asa cat sa nu se vada daca le iei pe sub ceva.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Asta e problema cu majoritatea hainelor astora ieftine de pe siteurile super populare care tot apar in intrebari si peste tot pe social media.Sunt jalnice, adesea din materiale sintetice si arata ieftin pentru ca nu au captuseala pe dedesubt, tiv facut ca lumea etc. etc.Te mai poti trezi si cu defecte sau croiala stramba.Depinde si de noroc.Cel mai bine este sa probezi mereu in magazinul fizic, in acest fel nu vei avea surprize neplacute dupa ce iti ajunge comanda.

Daca iti place atat de mult poti sa o duci la o croitorie si sa ceri sa iti faca o captuseala dintr-un material alb..Am aceeasi problema cu o rochie alb ivoire, tot mulata, de la un second hand, mi se vede lenjeria de aproape (in general ca sa nu ti se vada trebuie sa alegi o nuanta de gri, nu alb sau bej, decat daca imita foarte bine tonul pileii tale), insa din fericire eu am masina de cusut si planuiesc sa tai o rochita de noapte din bumbac sa o atasez, ca si asa n-am purtat-o mai deloc prin casa si nici nu o voi face.Atentie ca orice captuseala trebuie sa aiba o elasticitate aproape identica in caz ca materialul rochiei de asemenea este elastic.Vad pe site ca acolo scrie la compozitie predominant bumbac, deci poti alege tot ceva bumbac foarte subtire, mergi la un atelier si te va indruma/sfatui persoana de acolo.Bafta.

| Animeforlifee9921 explică (pentru dullcat):

Multumesc pentru sfat!

| dullcat a răspuns (pentru Animeforlifee9921):

Cu placere! Multumesc si eu pentru funda.

4 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Daca este ca in poze, eu nu vad sa fie transparenta. Se vad formele, nu pielea.
Poart-o linistita si bucura-te de vara.

| Animeforlifee9921 explică (pentru Dragobeta):

In poze la tipa aia, nu i se vad sfarcurile si dunga la chilot, ca in realitate. Plus ca cum sunt eu de nu am forme nu stiu ce sa zic. Mersi pentru sfat, oricum.