| Den1470 a întrebat:

Salut TPU,am un Opel Astra G Caravan,si de curand cand dau inapoi,dupa ce bag in viteza si ridic usor piciorul de pe ambreiaj,bruscheaza foarte tare,si se aude zici ca s-ar rupe ceva,oare de ce? Sa se fi uzat ambreiaju, sau care sa fie problema?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pune pe cineva afara, sa asculte in timp ce faci manevra asta. Eu m-as uita prima data la rotile fata, sa nu fie ceva bataie de la brate, sau planetara.
Daca nu, cred ca e de pe la cutie, poate tampoanele.

| DataSoft a răspuns:

Sau poate sa fie si din cutie sa nu mai cupleze bine in viteza.

| Den1470 explică (pentru DataSoft):

In viteza intra bie, ca inainte, da nu stiu ce sa zic...

| Pardelian a răspuns:

Poate ar trebui sa fie putin lungita cursa pedalei de ambreiaj