| razvan68 a întrebat:

Am si eu o problema cu un scuter Aprilia de 49cc,are racire pe apa iar cand ii pun apa imi curge pe undeva pe langa motor, este ceva din fier acolo care este fisurat.Imi puteti spune ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Cumperi piesa respectiva, sincer ce altceva sa faci fiindca nu stii sa explici. Tind sa cred ca acea chestie de unde curge e toata din fier si s-a fisurat, nu poate fi reparata usor si nici nu merita( totusi verifica si tu garniturile).

| razvan68 explică (pentru EneCristian):

Cred ca este fisurata pomapa de apa sau doar capacul, nu stiu sigur...si ma intrebam daca poate fi lipit cumva sau trebuie achimbat neaparat! Merci de raspuns!

| EneCristian a răspuns (pentru razvan68):

Daca e capac din metal trebuie schimbat orice ar fi tot nu poate fi peticit.Cu placere