| AlexMaf28 a întrebat:

Am cumparat o masina si vânzătorul pe talon nu a scris "Înstrăinat către.".La înmatriculare ma poate întoarce inapoi? Am fiscal.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai toate actele necesare vei putea inmatricula masina. Trebuie sa ai contractul de vanzare-cumparare, certificatul de atestare fiscala, cartea de identitate a masinii, certificatul de inmatriculare a fostului proprietar, ITP si RCA.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar fi trebuit sa ai semnatura lui acolo, sau stampila, daca e firma.
Ai contracte cu viza fiscala?