| Ureche_Ionutz_1998 a întrebat:

Am un malaguti f12 49cc si as vrea sa ii pun un filtru sport, si nu stiu sigur daca e bine sau ma ajuta cu ceva, toba sport mi-am cumparat deja

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Filtrul nu te prea ajuta cu nimic, cel putin la motoarele stock, daca ai ceva modificari pe la motor da, ar putea sa te ajute, dar daca zici ca e de 49 nu cred ca vei observa vreo diferenta.
Si renunta din start sa iei un asazis filtru sport, no name, daca nu ai de gand sa dai peste 100 de lei pe unul, mai bine nu il iei, nu de alta, dar iti spun din proprie experienta, nu vei reusi nici sa il mai pornesti, sau se va ineca mei mereu.

| Ureche_Ionutz_1998 explică:

Da,dar avand in vedere ca am luat toba sport, eu ziceam ca m.ar ajuta cat de cat un filtru happy