| deyutz95 a întrebat:

Buna, la masina mi s-a ars o siguranta de la dezaburire, problema este ca s-a ars asa tare incat plasticul ala de la panou s-a deformat si in locul respectiv nu mai pot baga alta siguranta, este vreo problema ca circul asa cu masina pana am bani sa schimb panou? Nu ar trebui sa folosesc circuitul respectiv asa-i?

4 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Pe suportul de sigurante eu zic sa nu dai banii pentru inlocuire... E de ajuns sa iei ceva de genul varf de cutit incins si să desfunzi clemele de prindere a sigurantelor. Ta daaa... Te:am scutit de o investiție. Apropo, Daca in circuit exista un scurt pe undeva se va intampla acelasi lucru inclusiv cu un eventual suport nou.
Altul cu Huawei p8 light?

| gheorghe699 a răspuns:

Poti sa-l folosesti, nu poti merge fara dezaburire, inprovizeaza o siguranta, mai mica decat cea arsa, ma refer ca valoare ..cu o lita f subtire o legi pe panou dintr-o parte in cealalta.

| deyutz95 explică (pentru gheorghe699):

Https://ibb.co/iRk1pz
uite asa arata acum

| gheorghe699 a răspuns (pentru deyutz95):

Nu am reusit sa deschid, ce ai trimis.dar poti cauta la dezmembrari, panoul de sigurante.