| anonimulmut a întrebat:

Bună!
Cum să iau sala la școala auto?
Acasă fac chestionare fără probleme cu 24, 5 și 26 iar când ajung acolo parcă uit tot... Astăzi am picat sala a doua oară crying
Un sfat, vă rog!

11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Retine domeniile in care gresesti (intersectii, sanctiuni, prim ajutor, mecanica, semne... ce o fi), si reciteste legislatia pe partile respective, pana pricepi.
Sau vizioneaza clipuri de pe yt, ca sunt mai usor de retinut.
La examen, nu te grabi. Cand nu esti 100% sigur, apasa pe "raspund mai tarziu", ca sa aduni puncte cu alea pe care le stii. La final stai si gandesti intrebarile mai dificile, si le iei prin eliminare.
Acasa sper ca nu faci chestionare pe cine stie ce site-uri tampite. Doar alea de pe www.drpciv.ro au relevanta.

| anonimulmut explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc!

| anonimulmut explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar cele de pe școalarutieră.ro?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonimulmut):

Doar alea de pe drpciv.ro sunt legitime. Restul sunt compuse de diferite persoane.
Pe drpciv sunt extrase din totalul de intrebari de la examen, nu sunt inventate aiurea.

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

Invata legislatia, nu te baza pe chestionare.

| anonimulmut explică (pentru mi25):

Am să țin cont de sfatul tău, îți mulțumesc!

| CleanHeart a răspuns:

Te emoționezi și trebuie să înveți să nu te mai pierzi dar sunt sigură că a 3 oară o să ai încredere în tine
Țin minte că am învățat învățat în ultima seara, până atunci repetam așa în mare și când am ajuns acolo aveam mari emoții( cine ar învăța în ultima seara) și ce crezi le.am controlat și am trecut și îți recomand școală rutiera unde sunt și explicații video

Răspuns utilizator avertizat
| BabaOarba a răspuns:

Cate chestionare faci pe zi si cat timp te pregatesti inainte de examen?

Daca faci timp de doua saptamani cate 15-20 chestionare pe zi, nu ai cum sa pici, ajungi sa le stii pe de rost.

Trebuie sa nu te grabesti la examen. In general un chestionar il faci acasa in maxim 10 min, la examen ai 30 min sa te gandesti, nu trebuie sa te grabesti.