| maniia a întrebat:

Caut o carte anume. nu am multe detalii din pacate dar daca va suna cunoscut:

e o carte neagra cu o papusa pe coperta cred sau alte accente rosii. e o carte scrisa de o autoare romanca si cand se lansase cartea nu era faimoasa dar nu stiu nimic de ea acum. tematica cartii e intunecata, posibil horror? ma tot gandesc ca trebuie sa aiba ceva gen "insangerat" "sangeros" "intunecat" in titlu dar nu sunt sigur.

multumesc in avans ????

1 răspuns:
| alexm2004 a răspuns:

Https://www.goodreads.com/book/show/11640615-s-nge-satanic

E vorba despre „Sânge Satanic" de Cristina Nemerovschi.