| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU ma puteți ajuta cu un link cu un tutorial pentru împăturire cămășii țărănești maramureșene" nu știu dacă exista o alta denumire pentru această "arta" însă eu asa am fost învățat ca se numește. As avea nevoie de un tutorial cu pașii pe care trebuie sa ii faci pe cămașă țărănească sa fie "împăturită".

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia legatura cu maramureseni, cunoscatori de traditii, ei te pot indruma.

| dullcat a răspuns:

Buna.Vorbesti de incretire? Iti recomand aceasta pagina, ar trebui sa gasesti ce ai nevoie.Are si canal de Youtube, iar daca dai search pe pagina principala yt, folosind cuvinte cheie, mai gasesti multe videoclipuri utile.

https://www.facebook.com/IrinaSerpol

Eu recunosc ca nu as avea rabdarea necesara, sunt mult prea pefectionista pentru ceva atat de amplu, am incercat pana acum doar broderia cu diverse motive mult mai usoare, cum ar fi florile simple, nu traditionale. Spor si mult succes!