| Despăgubitul a întrebat:

Salut! Pot primi câteva informații concrete și bine consolidate despre, " Afacerea " Bitcoin, Criptomonede " și toate alea? E pe bune sau e fake? Despre ce e vorba? Sunt fraude fiscale sau e un câștig real? Având în vedere, situația critică pe care o trăim în zilele astea, nu mai știi ce să faci, nu mai poți avea încredere nici în propria ta umbră. Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Nu, prin definitie "a investi" presupune riscul de a pierde toti banii investiti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic fake si nu e nicio frauda. Doar că trebuie să studiezi și să înțelegi bine bine bine domeniul că sa bagi bani in așa ceva.

| Desp?gubitul explică (pentru suntserios):

Mai multe detalii?

| suntserios a răspuns (pentru Desp?gubitul):

Mai multe detalii despre ce? Crypto? Pai crezi că poți învăța dintr un comentariu pe TPU?

| Desp?gubitul explică (pentru suntserios):

Ideile de bază, fundamentale; normal!winking

| suntserios a răspuns (pentru Desp?gubitul):

Studiez domeniul de vreo 3 ani... Sunt pe plus cu 200$ după ce am investit vreo 4000$. Eu zic că trebuie să studiezi in alta parte decât pe tpu...sau sa dai cu zarul.

| Desp?gubitul explică (pentru suntserios):

Detalii? ????

| suntserios a răspuns (pentru Desp?gubitul):

Detalii? Învață tradingview, învață să face strategii de trading in pinescript, găsești una suficient de safe apoi te rogi să funcționeze.

| doctorandus a răspuns:

Este o speculatie financiara, poti castiga sau poti pierde, e ca la pacanele.

| Desp?gubitul explică (pentru doctorandus):

Tu investești?

| doctorandus a răspuns (pentru Desp?gubitul):

Nu, prin definitie "a investi" presupune riscul de a pierde toti banii investiti.