| anonim_4396 a întrebat:

Am un card visa (bcr) si din cate stiu nu mai am bani pe el, dar am abonament Netflix si itunes pe el. Intrebarea mea este urmatoarea: Daca nu am bani pe card nu o sa imi ia, sa ma trezesc cu o factura ceva acasa cu bani in minus, nu?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intri in overdraft si banca iti va trimite notificare, ca ai de platit ceea ce eu ti-au creditat, plus penalizarea bancara, ca nu ai avut bani in card la momentul cand abonatii respectivi si-au retras platile.

| MyNameIsKLAUS a răspuns (pentru Violleta2022):

Ideea e ca nu am online Banking

| Violleta2022 a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Atunci, mergi la banca si depune niste cash in contul ala.

| suntserios a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Stai calm, overdraftul nu se face asa. Dupa cum ti am zis, ti se vor inchide conturile de Neflix si ce mai ai tu acolo. AnaMaria nu stie ce vorbeste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e card de debit pur si simplu nu va merge plata si ti se va inchide contul de Netflix si ce mai ai tu.

| PinkHD3 a răspuns:

Nu.pur si simplu o sa ti se opreasca abonamentul