| Marjuddjeje a întrebat:

Salut. am si eu o intrebare si e foarte importanta. daca merg la un amanet de electrocasnice si vreau sa imi vand telefonul, care sunt procedurile? Trebuie sa semnez niste acte sau fac copie dupa buletin ceva? Sau sa imi dau cnp-ul si dupa sa platesc ceva comisioane chestii de genu?

Răspuns Câştigător
| teclado a răspuns:

Dai buletinul daca este un amanet mai spălat daca nu este unul plin de samsari jepcari bișnițari.
Iti fac ei un contract se uita pe olx la 10 anunturi cu tel Second-hand la fel ca al tău.fac o medie a preturilor cerute de oamenii de pe olx

Si o sa iti dea 30%
Din cât cer oamenii pe olx pe acel obiect.
Așa este la amanet
Iti oferă 30% din prețul obiectului dacă vrei să il vinzi lor

| Marjuddjeje explică (pentru teclado):

Si daca refuz contractual? Mai pot primi bani pe telefon

| teclado a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Ce sa refuzi
Prima data iti spune cati bani ai de primit
Apoi daca esti de acord abia atunci faci si hârtii
Nu fac hârtii asa la toți nebumii care nu stiu ce vot