| ValyDascaluVictoria a întrebat:

Cum transfer bani din cont de economii in cont curent la bancă ING?

7 răspunsuri:
| JenniferJannet a răspuns:

Din aplicatia de homebanking >> al 3 lea buton de jos Plati >> Plati intre conturile mele >> si alegi de acolo

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din app de homebanking

| Standt a răspuns:

Unde sa-i transferi?

| Standt a răspuns:

Pardon, nu am citit bine.
In momentul in care lichidezi depozitul, se transfera automat in contul curent.

| goguPatent a răspuns (pentru Standt):

Nici a doua oara nu ai citit bine.
omul zice de contul de economii nu de depozit.

| Standt a răspuns (pentru goguPatent):

Nu e acelasi lucru?
Contul de economii nu este cont curent fara dobanda.

| goguPatent a răspuns (pentru Standt):

Nu.
Contul e de economii este cont cu dobanda dar unde ai acces oricand la bani fara sa pierzi dobanda.

Depozitele sunt conturi unde daca umbli in perioada de valabilitate a depozitului pierzi dobanda.