| Mihuț529458 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Am o problema. Lucrez de la începutul lunii la un restaurant mcdonalds, Job de vara.
În afara a doua zile, de când m-am angajat pana acum m-au pus doar sa adun gunoaie, sa schimb sacii și sa matur.
Ma simt înjosit și frustrat, fiindcă ma pricep de minune în bucătărie iar ei nu vor sa asculte și cerințele mele.
Ma simt ca o femeie de serviciu ori ca un sclav a managerilor.
M-am angajat doar ca sa câștig bani pentru a merge în orașul iubitei mele, fiindcă mor de dorul ei.
Îmi vine sa plâng când ma gândesc ca poate afla că scumpul ei iubit adună gunoaie 6 ore pe zi crying.
În loc să facă o rotație a tuturor angajaților. Doar eu și cu un alt băiat curatăm wc-uri și lucram cu gunoiul.
Pana la salariu mai am 2 săptămâni aproximativ.
Întrebarea mea este următoarea : mai indicat ar fi sa înaintez demisia zilele acestea ca sa scap mai repede sau după ce iau salariul ca sa nu am posibilitatea de a nu imi primi tot salariul?
Va mulțumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce credeai, ca din prima zi ajungi manager?

"M am angajat doar ca sa câștig bani pentru a merge în orașul iubitei mele, fiindcă mor de dorul ei."

Uite fraza asta nu o credem, ca daca ti ai dori asa mult banii aia si sterge wc ul si cu periuta de dinti.

| Mihuț529458 explică (pentru suntserios):

Sunt alții veniți după mine care au fost direct puși în zone mult mai bune. Și e al treilea meu job la un fast food.

| Caliman_Cristi_1990 a răspuns:

Eu zic ca ai ghinion...managerul ganderste ca cei mai vechi sa lucreze la servit oamenii si la preparat mancare iar cei noi sa inceapa de jos, un nou job trebuie sa demonstrezi ceva la inceput, eu zic sa ai rabdare si sa ii ceri managerului sa iti dea o sansa sa evoluezi si sa te puna in puncte cheie. Daca vrei sa pleci probabil cum multi au facut dinaceia te testeaza, poti pleca oricand si vei fi platit cat ai muncit, dar mai sigur e dupa ce iei salariul