| AlexandruSC a întrebat:

Buna ziua, as vrea sa plec in străinătate si as dori sa stiu cam cum variaza salariile in domeniu, dau funda, multumesc❤️

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la mult la puțin.

| dullcat a răspuns:

Buna.Lumea iti va oferi informatii daca si tu oferi informatiile necesare pentru a primi un raspuns util.Una e sa mergi pe un job intr-o corporatie si alta este sa mergi sa ingrijesti batrani, sa culegi legume si fructe sau sa muncesti pe santier, iti dai seama.

| johnnny123 a răspuns:

Chiar ți se pare că ai oferit suficiente detalii încât să poți primi un răspuns cât de cât util? Ce răspuns vrei la întrebarea "cum variază salariile în domeniu"?

Este ca și cum ai întreba "Ce autobuz să iau?"

| mODIN a răspuns:

Mai vad intrebari de genul si mereu ma induc in eroare. Ce este acest "strainatate" de care vorbiti toti ca si cum e un cartier din Timisoara? 192 de tari suverane in afara de Romania si tu vrei sa mergi in "strainatate"?

De asemenea, ce domeniu? Ce stii sa faci? Ce calificari ai?

Uite, ca sa-ti raspund la intrebare: iti garantez ca un neurochirurg in Elvetia face mai mult decat un ospatar in Rwanda; un astrofizician in SUA face mai mult ca un frizer in Papua Noua Guinee; un decan in Japonia face mai mult ca un casier la supermarket in Peru.

| KovacsB a răspuns:

Dupa cum stii sa te exprimi cred ca o sa primesti cam 8 Naira pe ora daca pleci in Nigeria.

| LisaJulie a răspuns:

1.În ce tara vrei sa mergi? 2.In ce domeniu lucrezi?

| AlexandruSC explică:

Scuzele mele, in agricultura voiam sa spun dar m-am grabit sa scriu, scuzele mele?

| Staniul67 a răspuns:

Spune în ce domeniu ești calificat, sau poate munca necalificata dorești.