| NadyPorahy a întrebat:

Bună!
Ce părere aveți de investiția în cryptomonede?
Merită?
Se poate câștiga bani în timp scurt?
Dacă de exemplu investesc 300 lei și moneda crypto scade foarte mult, ar trebui să mai pun de la mine bani?
Atenție, este doar un exemplu

Care ar fi monedele digitale cele mai bune în care pot investi?

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ca regulă generală: Nu investi niciodată în lucruri pe care nu le înțelegi.

Iar din întrebarea asta este evident că nu înțelegi nimic despre subiect.

| NadyPorahy explică (pentru johnnny123):

Tocmai de aceea am întrebat.
Am pus câteva întrebări la care doresc răspuns.

| johnnny123 a răspuns (pentru NadyPorahy):

Lucrurile astea nu se învață din întrebări pe TPU. Dacă chiar vrei să înveți despre domeniu, există un volum uriaș de resurse disponibil. Dar asta înseamnă să-ți dedici timp și efort.

Dar ca să-ți răspund și la întrebări, poftim:

1. Merită?
Merită pentru cei care câștigă, nu merită pentru cei care pierd

2. Se pot câștiga bani în timp scurt?
Da. Dar la fel de bine poți să și pierzi bani într-un timp scurt.

3. Dacă de exemplu investesc 300 lei și moneda crypto scade foarte mult, ar trebui să mai pun de la mine bani?

Dacă investești 300 de lei nu poți să pierzi decât maxim 300 de lei (și asta în cazul în care criptomoneda în care ai investit ajunge la zero). Nu te obligă nimeni să mai vii cu bani de acasă dacă nu vrei să continui să investești.

| NadyPorahy explică (pentru johnnny123):

Mulțumesc!

| johnnny123 a răspuns (pentru NadyPorahy):

Cu plăcere, succes!

| NadyPorahy explică (pentru johnnny123):

Mulțumesc mult!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este exact ca si la Loto, bani aruncati degeaba nu cîstigi niciodata nimic, daca vrei bani du te la munca este unicul mod legal si cinstit de a cîstiga bani, nu din cryptomonede sau jocuri de noroc, astea sunt prostii care nu aduc decat paguba si saracie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O parere buna, dar investitia in crypto e doar pentru cei care inteleg domeniul, adica probabil cei 1% din cei care au bagat bani in asa ceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bine ai venit in 2024. Si vezi ce zice johnny, ca zice bine.