Avem un nou concurs ---> Oferim o invitație la Cursul de comunicare în vânzări: Tehnici şi strategii

Am pregătit un nou concurs pentru voi. Cu ajutorul prietenilor de la Fundația Calea Victoriei oferim o invitație la Cursul de comunicare în vânzări: Tehnici şi strategii, 8 noiembrie.

Acest curs se adresează tuturor persoanelor care doresc să înceapă un proiect pe cont propriu, să îşi promoveze ideile, să atragă publicul sau finanţatori, sau să îşi îmbunătăţească comunicarea cu cei din jur, colaboratori sau colegi.

Cursul acesta îşi propune să prezinte o serie de tehnici de vânzare necesare pentru atingerea obiectivelor de negociere.

Cursanţii vor înţelege ce înseamnă adaptarea discursului în funcţie de tipul de client. În urma parcurgerii seminarului, participanţii vor afla care sunt cele mai importante şi mai de impact strategii generale de vânzare.

Vor fi atinse următoarele puncte:

  • înţelegerea felului în care comunicarea este un instrument de convingere în vânzare
  • înţelegerea felului în care este necesar să adaptăm discursul de vânzare în funcţie de tipul de client
  • înţelegerea tehnicilor şi strategiilor de vânzare directă
  • dezvoltarea abilităţilor de identificare a tipului de client şi adaptarea tipului de negociere în funcţie de acesta
  • tips and tricks în vânzări directe
  • dezvoltarea abilităţilor de comunicare eficientă

Dacă te atrage domeniul, atunci scrie-ne în comentarii ce te interesează cel mai mult la acest curs și prin tragere la sorți invitația poate fi a ta. Concursul se încheie pe 3 noiembrie.

Succes!

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca ma interesează, cel mai important este promovarea in mediul online si off line, prezentarea unei cârti de vizita clientului, când vorbești cu un client, stai drept, ii zâmbești, dai mana cu el, porniți o conversație pe un subiect comun, nu arata anexita te, teama, comportate ca daca l-ai cunoaște de o viata, vorbești doar când trebuie, daca ești bun te va recomanda, fii politicos, contactul vizual, dar nu sa fie o hartuire, nu te comporta ca un străin cu un client, eu am observat ca anagati din România au o scârba, nu iți explica nimic, vb de xx, magazine de haine, profi, daca le întrebi te privesc scârbit, foarte prost comportament, ceea ce duce la vânzări mai mici, negociază prețul, dar nu de la început, informează omul, promovează afacerea, baga si un pic frica in el, daca nu faci asta o sa pățești asta

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Am o intrebare pentru un prieten care lucreaza ca vanzator la aprozar. Cum poate sa ii spuna unui client in mod politicos ca il deranjeaza si sa il pofteasca afara ca nu are chef de el?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Adica sa devii carpa si sluga clientului?

| zilog a răspuns:

Eu zilnic vând de la centrale telefonice sisteme de stingere a incendiilor sisteme de securitate, softuri de standardizare in leasingul bancar, produse, servicii de exemplu mentenață intretinere service, consultata, asistenta tehnica, proiectare sisteme de securitate, soluții tehnice,
Mie mi-ar fi de folos să știu cum să ii fac pe cei care ar trebui să cumpere de la mine să se simtă că rămân fără aer dacă nu cumpară de la mine
Să intre în panică dacă eu plec și să se milogescă de mine să le vând pentru depozitul lor de covoare un sistem de stingere a incendiilor.
Vreau ca propietarul lanțului hotelier să rămână hipnotizat și să se roage de mine să ii vând miracolul sistemul customizat de control acces
sau cine stie ce bling bling
De exemplu acum am de vânzare un sistem care inlocuieste receptionerul
vine turistul isi scaneaza singur pasaportul primeste de la un robot cheia de la camera preda tot robotului cheia, robotul da sms la femeia de servici, robotul complecteaza si fisa accea de cazare,
De multe ori vând proptotipuri prototipare proiectare executie de prototipuri pentru laboratoare de chimie fizica pentru institute de cercetare si firme care oferă marcaje C E.
Mi-ar face mare plăcere să mă pricep la vânzări pentru că eu vând dar nu am făcut nici o școală în acest sens.
Si am reușit să vând o cerntrală telefonică cu 1 MILION DE EURO pe care am cumparat-o cu 500 000 euro fără nici un fel de școală în domeniul vânzărilor.
De multe ori vând și softuri customizate conform afacerii oamenilor le analizez afacerea si le fabric de exemplu pentru o firmă care fabrică turbosuflate i-am făcut un soft care monitorizeaza producția și fluxul tehnologic de exemplu pleaca bucata de metal din depozit si merge la primul utilaj care a consumat x curent y minute a fost prelucrata de angajatul 233 dupa care a plecat de la utulajul 1 la utilajul nr 2 o transporta angajatul 231 unde angajatul 22 o prelucreaza si a facut-o de nota 7 si mergte la utilajul 3 unde a furat-o angajat-ul 4 si acum se stie cine a furat piesa plus ca de la capatul liniei a fost introdusa o noua bucata de metal ca sa fie tranformata in turbosuflata pentru ca atunci cand va veni tirul sa preia 20 000 de turbosuflate sa aiba cum sa le ia pentru ca pana atunci datorita distrugerilor pierderilor si furturilor din timpul producftie cand venea tirul nu aveau fabricata marfa necesarea pentru a onora comanda si nici nu se stia la ce fel de calitate se afla fiecare piesa in parte.
pe cand acum de la softul fabricat de mine se si stie care angajat lucreaza cel mai lent se stie si ce angajat face marfă de calitate bună
și care angajat fabrica marfa de proasta calitate.

Sau am mai fabricat si ate softuri de gestiune cum ar fi la un patron care are mai multe magazine cu costume i-am făcut un soft care să ii fabrice coduri de bare pentru a introduce in gestiune
Acum toate cămășile costumele au coduri de bare plus am dat coduri de bare si la rafturi si acum se stie ce marfa si pe ce raft se afla
si daca se apropie un stoc de terminare da sms si si spune ce marfa sa mai cumpere din Turcia
apoi daca s-a rupt deteriorat o cămașă stie cine o transprta la croitor sa ii puna un nastrue sau sa modifice marimea unei perechi de pantaloni
ca sa nu o fure angajatul respectiv
acum se stie in ce stadiu se afla si unde pozitia geografica a produsului
acum stie in care ditnre magazii si daca detine camasa cu numarul x
pentru ca daca vine un client si vrea o camasa mai mare sau mai mica
si afla direct de pe telefonul mobil daca exista o camasa in magazinul de la victoria sau de la mol vita
si poate sa dea comanda direct de pe telefonul mobil sa plece un anjajat din x magazin cu produsul y spre magazinul unde asteapta clientul marimea ceruta
asa ca se stie cine o transporta si unde se afla cu produsul respectiv.

Am mai facut softuri pentru scaune de masaj
Am mai facut si un site pentru o baca din România
Si nu am nici un fel de scoala de vânzari
Am reusit sa vand un UPS de 1 milion de euro la o fabrica de vin alcool
Câte o dată reușesc să vând lucruri așa fără școală de vânzări
dar mi-ar face foarte mare plăcere să învăț cum s-ar face vânzările în acel mod în care îl lași pe om fără aer dacă pleci acel potențial client chiar să moară sufocat pentru că nu a cumpărat de la tine
prin hopnoza pe care voi fi invățat la cursul de vânzări să î-o aplic clientului respectiv
să îl las în starea în care ar fi înstare să îșî vândă sufletul Diavolului ca să cumpere de la mine chiciul pe care m-am dus să î-l bag pe gât.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zilog):

Ce ma copiezi frate?

| Strwberrs a răspuns:

Super, multumim!

| Editocroci a răspuns:

Aveți grijă să nu vi se ceară bani pentru cursul ăsta sau date personale cum ar fi adresa de e-mail, nume și prenume etc.

| mateiborsa123 a răspuns:

Pot să comunic și dacă îs mut?

| andreucaaandruscaa a răspuns:

Desigur ca ma interesează, cel mai important este promovarea in mediul online si off line, prezentarea unei cârti de vizita clientului, când vorbești cu un client, stai drept, ii zâmbești, dai mana cu el, porniți o conversație pe un subiect comun, nu arata anexita te, teama, comportate ca daca l-ai cunoaște de o viata, vorbești doar când trebuie, daca ești bun te va recomanda, fii politicos, contactul vizual, dar nu sa fie o hartuire, nu te comporta ca un străin cu un client, eu am observat ca anagati din România au o scârba, nu iți explica nimic, vb de xx, magazine de haine, profi, daca le întrebi te privesc scârbit, foarte prost comportament, ceea ce duce la vânzări mai mici, negociază prețul, dar nu de la început, informează omul, promovează afacerea, baga si un pic frica in el, daca nu faci asta o sa pățești asta

| decoder a răspuns:

Https://link.cashandgo.co/u/ihnatdavid
ma puteti ajuta sa fac nivel 2? am nevoie de invitati pe platorma ca sa pot avansa. ideea e ca daca vreti va creeati cont prin link, il tineti o zi(sau macar o ora ca sa poata valida sistemul ca v ati creeat cont prin link si sa primesc bonusul) dupa care il puteti sterge. laughing

| bizigagicusecsirau a răspuns:

Buna dimineata, ma primiti si pe mine chiar daca nu am maini si am 2 gaturi diferite? A si sa nu uitam ca piciorul meu e putin cam defect si am 5 degete la genunchi

| Stefan93Oprea a răspuns:

Sunt atras de domeniul vânzărilor. Dar cum poți deveni într-un timp relativ scurt un vânzător de succes?

| finforden a răspuns:

Qui Suonerie Gratis Scarica oggi le suonerie per telefoni più popolari suoneriemp3gratis

| doringheorghe32 a răspuns:

Buna ziua, mai organizati concursuri si in 2022? M-ar interesa. Multumesc.