| sammie a întrebat:

Vi se pare safe sa dati poze cu fața voastra la prietenii de pe social media? Gen Instagram, discord, snapchat.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cine vrea sa faca asta, o face pentru ca exista aplicatii terte ori siteuri in care scrii dai paste unui link copiat de pe o anumita retea sociala, si acela descarca pentru tine o anumita poza de exemplu, la fel se intampla si cu anumite video-uri, sunt siteuri care nu iti permit sa descarci direct video-uri urcate la ei, si totusi sunt siteuri care te ajuta sa faci asta

eu de exemplu pe Facebook, pozele le descarc cu click dreapta save aswinking
pe Instagram este mai greu este?
discord nu am si nici nu am intereseaza capitolul
iar tik-tok am sters de multa vreme
pe PC totul este mai simplu decat pe telefon in orice caz, datorita sitemului de operarewinking

exista si masuri bune dar si acelea se pot ocoli cu softurile necesare, asta pentru cine cauta asta, pe whatsapp de exemplu numai poti sa faci printscreen la poza de profil a cuiva cand o maresti happy

revenind la discutia de mai sus, cum am zis daca tu trimiti poze cuiva iti asumi lucrul acesta, fie ca este safe sau nu

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La "prietenii" pe care nu-i cunosti nu le oferi pozewinking
oricum le descarca ei daca vor happy
iti asumi asta in momentul in care iti creezi un cont pe platformele de social media

| sammie explică (pentru Simpatic):

Cum le descarca ei?

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Multumesc pentru funda!

| Simpatic a răspuns (pentru sammie):

Cine vrea sa faca asta, o face pentru ca exista aplicatii terte ori siteuri in care scrii dai paste unui link copiat de pe o anumita retea sociala, si acela descarca pentru tine o anumita poza de exemplu, la fel se intampla si cu anumite video-uri, sunt siteuri care nu iti permit sa descarci direct video-uri urcate la ei, si totusi sunt siteuri care te ajuta sa faci asta

eu de exemplu pe Facebook, pozele le descarc cu click dreapta save aswinking
pe Instagram este mai greu este?
discord nu am si nici nu am intereseaza capitolul
iar tik-tok am sters de multa vreme
pe PC totul este mai simplu decat pe telefon in orice caz, datorita sitemului de operarewinking

exista si masuri bune dar si acelea se pot ocoli cu softurile necesare, asta pentru cine cauta asta, pe whatsapp de exemplu numai poti sa faci printscreen la poza de profil a cuiva cand o maresti happy

revenind la discutia de mai sus, cum am zis daca tu trimiti poze cuiva iti asumi lucrul acesta, fie ca este safe sau nu

| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat nu esti in ipostaze indecente, esti in regula. Oricum daca cineva chiar vrea, poate oricand sa iti ia poza din IG, FB, TIKTOK sau alte retele si sa ti-o modifice dupa bunul plac. Deci nu merita grija.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Eu personal nu cred ca e safe sa trimiți poze cu fata ta la nimeni, nu as trimite la nimeni poza cu fata mea pe nicio rețea de socializare.Acuma fiecare face ce vrea