| unuloarecare a întrebat:

Caut si eu niste raspunsuri sau precizari referitoare la o problema mea. As vrea sa va rog sa raspundeti serior. Vedeti voi, am 17 ani si am o iubita de 15 ani. Am intretinut relatii sexuale, iar parintii ei au aflat. Ei spun cum ca as fi fortat'o pe fata sa faca dragoste cu mine, dar nu e asa. Unul din parintii ei ma ameninta acum ca va spune politiei cum ca as fi violat'o. Ce s'ar intampla in cazul asta? Cum ar decurge problema?

5 răspunsuri:
| LittleLuciane a răspuns:

Cred ca iti va face dosar penal..sau vreo amenda.de inchis nu are cum sa te inchida pentru ca esti minor sau poate va cere parintilor tai sa dea declaratie.de asta trebuia sa te gandesti inainte sa o faceti nu dupa ce ati facut-o ma rog niciodata nu e prea tarziu

| unuloarecare explică (pentru LittleLuciane):

Din cate stiu, daca ea declara ca am fortat'o prin violenta si insulte, pot fi declarat vinovat... Exista si scoli de corectie pentru minori delicventi.

| Rebecaaaa a răspuns:

Pune-o pe iubita ta fata in fata cu parintii ei si vezi daca are tupeu sa minta si sa aprobe parintilor ca ai violat-o. Nu ar trebui sa se ajunga la politie. Adica daca fata a vrut...

| unuloarecare explică (pentru Rebecaaaa):

Pai parintii ei mi'au spus ca ea le'a zis ca am fortat'o sa o faca cu mine. Probabil de frica, sau ca sa scape de gura lor...

| Rebecaaaa a răspuns (pentru unuloarecare):

Eu iti propun sa le zici parintilor ei sa o aduca si pe ea de fata... logic ca ii este frica dar totusi ar trebui sa ii arati ca nu e deloc bine ce face.