| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am aproape 16 ani si am o iubita de aceeași varsta cu mine.(suntem de un an si cateva zile). Am pornit o discuție la care sa ajungem sa facem si dragoste si eu unu aș vrea sa fac asta cu ea dar nu vreau sa ma creadă genul ala de baiat si sa pară ca o folosesc pentru ca o iubesc. Ambii ne-am gandit la asta si va urma pe viitorul apropiat sa o facem. Imi puteți da un sfat va rog?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

„si eu unu aș vrea sa fac asta cu ea dar nu vreau sa ma creadă genul ala de baiat si sa pară ca o folosesc".
Exact asta faci. Daca ai iubi-o, ati mai astepta pana sa faceti asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa va ganditi si sa planificati sexul peste vreo 2-3 ani, ca nu-i asa de simplu sa cresti copilasi la varsta cand tu insuti esti copil de 15 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O iei în brațe și se rezolvă.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sfatul e sa mai asteptati pana cand mai cresteti, iar daca nu si sunteti incapatanati, macar folositi mereu protectie si pastrati o igiena corespunzatoare.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru dullcat):

Felissa13Eden și tu prin răspunsul tău mi se confirmă că NU vă pasă de consecințele și riscurile la care îi încurajați pe troli sau persoane reale și nu mă miră fiindcă nici voi la rândul vostru nu aveți o viață normală. Deci sfatul vostru e să facă sex cu oricine, oricum, oricând, oriunde doar să aibă grijă la igienă și să se protejeze.ATUNCI DE CE le mai răspundeți? Fiindcă de ajutat NU îi ajutați cu absolut nimic ci doar îi condamnați la o viață cu suferință prin "sfaturile"voastre. Lăsați-i să și-o tragă și să-și trăiască viața!

| dullcat a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Mai, scrie acolo destul de clar:,, Sfatul e sa mai asteptati pana cand mai cresteti''. laughing Ce am zis in continuare este indemnul la protectie si igiena, in caz ca ei nu vor lua in calcul toate cele patru raspunsuri primite aici, toate in ideea de a mai amana sexul.Reciteste.

Nu inteleg de unde o tot scoti pe asta cu,, Deci sfatul vostru e să facă sex cu oricine, oricum, oricând, oriunde doar să aibă grijă la igienă și să se protejeze.'' Ai probleme de intelegere a textului sau mi se pare mie? Te contrazici singur si nu prea inteleg ce doresti.

| Hyperion7 a răspuns:

Din punctul meu de vedere,la vârsta voastră nu ar trebui sa existe contact sexual de nicio forma. Eventual sa va limitați doar la ce tine de o relație platonică,adică o îmbrățișare,poate un pupic sau vreun gest drăguț din partea unuia dintre voi,restul deja este exagerat,din punctul meu de vedere.
Sexul, făcut doar de dragul de a fi făcut, poate duce la o sarcină și atunci, oare, vreți voi sa fiți părinți la 16 ani?
Mai mult de atât,prin atitudinea ta,vad că dacă s-ar ivi o sarcina,ai fi primul care ar da vina pe fata că nu s-a protejat,care își ia mâna și pleacă (și na,până la urmă e normal sa fie așa).
Dar daca nu aveți o educație sexuală minima,cum veți putea gestiona niste situații delicate precum o viitoare sarcina,ruperea prezervativului și așa mai departe?
Mai întâi gândiți,că sexul se face ușor,dar un avort lasă sechele!
Cum zic și ceilalți,ba o folosești, din moment ce pui problema așa. Poate că hormonii urlă in tine, dar repet, nu fă ceva ce o sa regreți!
Sa fii tătic, nu e o gluma!

| Răzvănykă a răspuns (pentru Hyperion7):

Mai bine ii face o laba si a rezolvat problema laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Răzvănykă):

Cine cui?

| Răzvănykă a răspuns (pentru Hyperion7):

Fata -> baiatului

| blairelovesmusic a răspuns:

Sfatul meu este sa nu o faceti inca. Sunteti minori si daca o sa afle parintii vostrii o sa fie foarte furiosi pe voi. Mai bine asteptati pana faceti amandoi 18 ani si atunci o sa trebuiasca sa va protejati, ca sa nu ramana iubita ta insarcinata. Sigur nu vrei sa ramana gravida. Decat sa riscati, mai bine stati cuminti si asteptati.

| Felissa13Eden a răspuns:

Sunteti cam micuti si nu cred ca aveti educatia sexuala necesara inca. Dar nu va putem influenta noi, asa ca aveti grija, protejati-va.