| George20123 a întrebat:

Salut, am 17 ani si tatal meu nu vrea sa imi cumpere o consola deoarece zice ca e pentru copii mici, ceea ce nu e adevarat, e pentru adulti in mare parte.Imi puteti da cateva argumente pentru a il convinge contrariul?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"zice ca e pentru copii mici" - nu ești copil mic (corect!)

"e pentru adulti" - nu ești nici adult (corect, nu?)

deci ai rămas fără argumente. Ia-ți în schimb un laptop tare!

| raMLesS a răspuns (pentru sierra1):

De ce si-ar lua laptop? Ca sa poti juca majoritatea jocurilor fara probleme si ca sa poti sa te bucuri de un gameplay cat mai bun, ar trebui sa dai cel putin 3.000 de lei.
Si vorbesc de jocurile aparute in 2015-2016... Nu sunt foarte multe jocuri aparute recent pe care ar putea sa le joace de pe laptop, nici macar pubg nu cred ca ar putea sa joace rolling on the floor
Laptopul il tii pentru alt ceva, proiecte, filme, seriale... nu pentru jocuri, un laptop pentru gaming dupa care ai putea sa te joci majoritatea jocurilor fara probleme o sa te coste cel putin 5.000 lei, si asta pe low, eventual medium... o caruta de bani data pe nimic.
Cu 2.000 de lei, poti sa-ti faci un pc pe piese echivalent cu un laptop care se incadreaza in jurul sumei de 5.000 de lei rolling on the floor Ai si performante mai mari, si un monitor mai mare si cat de cat calumea.

| sierra1 a răspuns (pentru raMLesS):

Tu ești avocatul lui?
Poate omu' n-are laptop. SIGUR e mai util ca un gameplay

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Poti incepe sa muncesti pe perioada verii si ai sa reusesti sa o cumperi singur happy