| StellarMary a întrebat:

Salut, acum 5 minute o venit unchiul meu cat timp fumam vape pentru prima data  pe care mi l o imprumutat o prietena pana maine si mi e frica sa ma parasca la tata care e destul de strict cand e vorba de fumat. Daca o sa afle o sa ma intrebe de unde am bani si de astea si pribabil o sa mi ia telefonul pentru un timp. Orice sfat poate fi de ajutor. Mulțumesc anticipat.
(mentionez ca am 16 ani)

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincera sa fiu, asta ar fi un lucru intelept sa ti se ia vaope-uul sis a fii pedepsita, fiindca fumatul nu este o necesitate dar inseamna boala si cancer intr-un viitor foarte apropiat, ceea ce parintii tai cu siguranta nu vor.
Se vede ca esti un copil inconstient, daca esti incapabil sa intelegid e voei buna ca vaparea insamna boala grava de plamani si posibil moarte.