| Anabella44012 a întrebat:

Eu am luat azi 4 absente nemotivate in săptămâna verde, iar eu am avut acum 5 sau 4 luni încă 7 absente nemotivate, in total sau făcut 11 absente nemotivate,mai iau bursa, sau trebuie neapărat să lipsești 10 ore pe luna ca să nu iei bursa (că să ieși 10 absente nemotivate )
Că eu nu înțeleg deloc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mai lipsesti 1 singura zi de la scoala, bursa ti se taie, ca faci 20 de absente, ca atare ti se scade 1 punct la purtarea, iar bursa se sisteaza.

Si nu sunt 10 ore pe luna, ci maxim 20 de absente pe TOT ANUL! de fapt 19 absente, ca atunci cand faci 20 de absente, ti s-a scazut imediat punctul la purtare.

| sierra1 a răspuns:

Mai "bagă" incă nouă și scapi de bursă