| RusuAndrei2023 a întrebat:

Cum pot sa scap de iritația din zona pubiană cu remedii naturale

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Incearca ceai de musetel sau gel de aloe vera.Chiar si daca nu folosesti nimic, iritatia va trece oricum de la sine, in cateva zile, nu-ti fa griji.In schimb, vezi pe viitor sa folosesti o lama care nu este tocita, fiindca si asta contribuie la iritatie plus fire crescute sub piele.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iritatia s-a produs numai din cauza rasului in raspar, fiindca ai dat cu lama taman invers de cum trebuia.

Parul se rade numai DE SUS in jos, adica de la genunchi spre glezne sau in cazul tau de la buric spre cuc.

Nu da niciodata cu lama de jos in sus, ca tai firul de par gresit si atunci inteapa si produce iritatie.
Foloseste apa calduta si calbuc ca sa te razi si dupa aceea te clatesti cu multa apa calda, ca sa elimini excesuld e sapun.
Daca rasul este facut corect, nu te vei irita niciodata, nicaieri, dar retine: cu lama trebuei sa pornesti intotdeauna de SUS in jos!

| Hyperion7 a răspuns:

Iritație de la?

| RusuAndrei2023 explică (pentru Hyperion7):

Părul pubian, l-am ras cu lama și s-a iritat

| Hyperion7 a răspuns (pentru RusuAndrei2023):

Încearcă să nu mai folosești lama de ras, pe lângă faptul că irita rău, mai îți creează și niște mâncărimiiiii, valeu
Încearcă să folosești niste pudra baneocin parcă îi zice
Sau o crema reparatoare și în câteva zile o să fii fresh
Bafta!

| StoicAnalysis a răspuns:

Data viitoare, cumpara o masinuta de tuns speciala pentru zona aia. In felul asta nu te mai iriti.